ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Zahajovací závody plné kvalitních výkonů

9. 01. 2022

Ve vítkovické atletické hale odstartovala indoorová sezona Zahajovacími závody, na nichž se svými výkony prezentovalo přes tři sta atletů a atletek, včetně několika známých jmen z Polska či Slovenska. Domácí to v silné konkurenci neměli vůbec snadné.

Tak například sprinter Jan Stromšík si vyzkoušel trať 150 metrů a skončil časem 16,16 druhý za slovenským rekordmanem Jánem Volkem (15,79). Ten navíc s přehledem vyhrál i dvojnásobnou trať (33,69) a potvrdil, že mu týdenní soustředění v Ostravě svědčilo.

Podobnou kombinaci tratí ovládla v soutěži žen vítkovická Štěpánka Kolářová. Závod na 150 metrů vyhrála časem 18,21 a na dvojnásobné trati zaběhla 39,41. Ze dvou vítězství se radoval i Jan Vojtek. Časem 8,47 vyhrál běh na 60 m překážek a pak průměrným výkonem 190 centimetrů zvítězil i mezi výškaři.

Přemožitele nenašli i další domácí závodníci. Juniorka Tereza Sklenářová vyhrála sprint na 60 metrů (7,68), junior Milan Ščibráni závod na 300 metrů (34,73). Běh na 2000 metrů mužů vyhrál Lukáš Symerský (5:21,21), mezi ženami byla na stejné trati nejrychlejší Dominika Kraussová (6:49,95).

Dařilo se i v technických disciplínách. Katrin Brzyszkowská výkonem 14,25 metrů ovládla soutěž koulařek, Adéla Luzarová vyhrála dálku (567) a juniorka Tereza Sklenářová trojskok (12,70). I ona tak vyhrála dvě disciplíny. V juniorské soutěži tyčkařek se z vítězství radovala Helena Balabánová za 275 centimetrů, protože favorizovaná Niki Joannidu nezaložila na 345 centimetrech.