ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Ingebrigtsen ovládl evropský šampionát v krosu

12. 12. 2021

Celkem osm českých běžců a běžky okusilo atmosféru letošního evropského šampionátu v přespolním běhu, který se konal v irském Dublinu. Nejlépe z nich si vedla Zuzana Porubčanová, když skončila v závodě juniorek na 35. místě.

Evropskými šampiony se stali norští reprezentanti Jakob Ingebrigtsen a Karoline Grovdalová. Zejména na výkon olympijského vítěze Ingebrigtsena byli fanoušci atletiky právem zvědaví. Hvězdný Nor rozhodl o svém triumfu v mírném stoupání přibližně kilometr před cílem. Velmi záhy si vybudoval solidní náskok, který si s přehledem pohlídal a zvítězil v čase 30:15. Druhý doběhl s třináctisekundovou ztrátou Turek Aras Kaia.

Na startu závodu mužů do 23 let byl také vítkovický Martin Kováčech. Byl to jeho druhý krosový šampionát a oproti závodu před dvěma lety si polepšil. Doběhl na 65. místě v čase 26:42. Vítězem tohoto závodu byl Brit Charles Hicks za 24:29.