up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Čokoládová tretra 2021 – mezinárodní finále už zítra

20. 09. 2021

Tři slovenská a dvanáct moravských měst přivítalo letos na 5 000 dětí. V době, která je stále ještě velmi omezená, je to obrovský úspěch. Od června do září bojovali malí sportovci v bězích na 100 m, 200 m a 300 m a v hodu raketkou o možnost závodit v mezinárodním finále v Ostravě.

V jejich snaze je podporovali svou osobní přítomností olympionici, reprezentanti a rekordmani české a slovenské atletiky. Děti i jejich rodiče, jimž také patří velký díky za podporu a čas strávený na atletických stadionech Moravy a Slovenska, se v průběhu soutěže setkali s Jirkou Mužíkem, Šárkou Kašpárkovou, Stanislavem Sajdokem, Radkem Juškou, Imrichem Bugárem, Jánem Volkem, Jankou a Dankou Velďákovými, Lukášem Hodboděm a Zdenkem Stromšíkem.

Na Slovensku se Čokoládová tretra uskutečnila už popáté. Popáté také bylo její finále v Košicích, kde se celoslovenské organizace ujal nejprve atltický klub Atletika Košice a v průběhu let k nim přibyly další, a to Naša Atletika a AK MŠK Žiar nad Hronom. Za jejich práci jim patří velký dík, stejně jako všem pořadatelům ve Vyškově, Brně, Olomouci, Prostějově, Břeclavi, Havířově, Třinci, Českém Těšíně, Opavě, Vsetíně, Frýdku-Místku a Ostravě. Přesto, že byl letošní ročník zcela atypický v tom, že se jeho finále nemohlo konat na Zlaté tretře Otrava, nabídl alespoň slovenským dětem místo závěru malý předkrm v podobě možnosti startovat na mezinárodním košickém JBL JUMP FESTU, kde si účastníci slovenského finále zazávodili v dvojboji v běhu na 60 m a skoku do dálky.

„Bude se účastnit 368 dětí z Česka a Slovenska, které se probojovaly ze základních kol z celého Slovenka a přesto, že se závody konaly jen na Moravě, tak lze říci, že i z Česka, neboť finalisté jsou i například z Jablonce, Prahy či Nymburka. Vážíme si tohoto zájmu o to víc, uvážíme-li, že finále není na Zlaté tretře Ostrava, která celému projektu obvykle nasazuje tu pravou atletickou královskou korunu,“ zhodnotil legendární oštěpař, Jan Železný, hlavní patron celého projektu.

Kromě vlastních závodů čeká už zítra 21. září malé atlety přímo na místě osobní podpora Taťány Netoličkové, Jiřího Mužíka, Šárky Kašpárkové, Imricha Bugára, Simony Vrzalové a Zdeňka Stromšíka. Časový pořad naleznete na internetu zde >.

Podrobnosti na www.cokoladovatretra.cz

« zpět «