ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Ženy páté na MČR družstev

6. 09. 2021

Na jihu Moravy vyvrcholila nejvyšší klubová soutěž ČR. Mistrovský titul v Břeclavi obhájily ženy USK Praha, mezi muži se vrátila na trůn Dukla Praha a získala svůj jubilejní šedesátý titul. Na šampionátu startovalo také družstvo žen SSK Vítkovice. Obsadilo pátou příčku a od medaile ho dělilo pětatřicet bodů.

Prestižní prvenství si z Břeclavi odvezla Simona Vrzalová, která byla nejaktivnější sběratelkou bodů. Celkem do součtu družstva přispěla devatenácti body. Vyhrála nejprve závod na 5000 metrů (16:42,82), pak byla šestá na půlce (2:09,41) a individuální vystoupení zakončila druhým místem na patnáctistovce (4:25,16).

Činila se také sprinterka Jana Slaninová, když doběhla druhá na stovce (11,90) a třetí na dvoustovce (23,80). Pomohla navíc štafetě na 4x100 metrů k pátému místu a štafetě na 4x400 metrů ke třetímu místu.

Z vítězství ve své disciplíně, a tedy devíti bodů, se radovala Iveta Putalová na čtvrtce (54,23), velmi dobré body za druhé místo braly koulařka Katrin Brzyszkowská (14,47), výškařka Nikola Gavendová (172) a v běhu na 5000 metrů Elena Dušková (16:46,68).

Souboj o mistrovské tituly nebyl jediným podnikem družstev o víkendu. V Olomouci se soutěžilo o místa v extralize. V baráži o postup mezi elitu se dařilo vítkovickým mužům. Obsadili první místo s náskokem sedmatřiceti bodů před druhou Hvězdou Pardubice.

Z individuálních výkonů stojí za zmínku stojí zajímavá kombinace Mateje Balucha, který vyhrál dvoustovku (21,63), 110 metrů překážek (14,53) a také 400 metrů překážek (51,30). Dva závody vyhrál také Lukáš Symerský, který ovládl závody na 800 metrů (1:53,27) a 1500 metrů (4:00,66). K dalším oporám týmu patřili sprinter Zdeněk Stromšík, vytrvalec Martin Kováčech či skokan a překážkář Jan Vojtek. „Páté místo žen ve finále mistrovství republiky je s ohledem na současnou formu našich atletek dobré umístění. Jsem spokojen také s vystoupením družstva mužů, které se udrželo v nejvyšší soutěži. To je pro náš klub velmi důležité. A nechtěl bych zapomenout ani na mladé atlety a atletky. Ti si v I. lize také vedli dobře a je skvělé, že mají možnost kvalitně si zazávodit a jejich výkonnost roste směrem k úrovni, kdy budou moci posílit naše A týmy,“ řekl po víkendových bojích družstev předseda výkonné rady SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek.