up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Dva tituly na mistrovství republiky do 22 let

29. 08. 2021

Dvoudenní mistrovství republiky do 22 let v Plzni přineslo řadu skvělých výkonů, překonaných rekordů šampionátu i nových českých rekordů. Mezi českou elitou této věkové kategorie se neztratili ani atleti a atletky SSK Vítkovice, kteří si ze západu Čech vezou celkem pět cenných kovů.

Dva z nich přitom mají barvu zlata. Stýplaři útočili na rekord šampionátu, jenž má v držení Filip Sasínek (8:58.51). Rovnoměrné tempo diktoval hlavní favorit Martin Kováčech a finalista ME do 22 let ho dokázal v posledním kilometru výborně vystupňovat. Soupeře setřásl, ale čas nakonec těsně nestlačil pod devět minut. Mistrovský titul vítkovický běžec vybojoval za čas 9:00,15.

Po dvou velkých šampionátech během letních prázdnin se na domácí scéně opět představila Katrin Brzyszkowská. V sobotním programu si v osobním rekordu 46,35 metrů došla pro bronz v hodu diskem, o den později pak ve své nejsilnější disciplíně vrhu koulí nenechala nikoho na pochybách o své suverenitě. Výkonem rovných 15 metrů vybojovala titul mistryně republiky.

Ve finále běhu na 110 metrů překážek se představili hned tři závodníci Vítkovic. Jiří Zedníček si v novém osobním rekordu 14,19 doběhl pro stříbrnou medaili, Marek Kret skončil čtvrtý (14,87) a Jan Vojtek šestý 15,03).

Další medailovou disciplínou pro vítkovickou atletiku byla dálka mužů. David Bystroň se v úvodu soutěže trápil, aby pak v pátém pokusu dolétl do vzdálenosti 719 centimetrů a vybojoval bronz. Šimon Navrátil ve stejné soutěži skončil výkonem 707 centimetrů šestý.

Do finále se probojovalo několik dalších vítkovických zástupců. Michal Husek v závodě na 400 metrů překážek obsadil čtvrtou příčku časem 52,60. V běhu na 100 metrů překážek byla Adéla Luzarová pátá časem 14,23. V dálce pak přidala další finálovou účast a výkonem 573 centimetrů skončila sedmá. Milan Ščibráni v běhu na 400 metrů obsadil šestou příčku časem 48,43. Jen kousek od medaile byla výškařka Nikola Gavendová. Podobně jako další dvě závodnice překonala laťku ve výšce 173 centimetrů, jenže kvůli horšímu zápisu obsadila nakonec až pátou příčku. Kladivář Lukáš Bobák předvedl ve finále nejlepší výkon sezony 55,55 metrů, ale to stačilo jen na šesté místo. Ve finále byla i trojskokanka Tereza Sklenářová, její výkon 12,07 stačil na sedmé místo.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Foto: ČAS/Soňa Maléterová

« zpět «