ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Druhé kolo extraligy družstev

23. 08. 2021

Pražská Juliska hostila druhé kolo extraligy mužů a žen. V soutěži mužů posbírali nejvíce bodů atleti pořádající Dukly. V soutěži žen ovládly toto kolo reprezentantky USK Praha. Vítkovická družstva zůstala za pomyslnými stupni vítězů. Oba týmy skončily na šestém místě.

Na závodech pochopitelně scházeli mladí reprezentanti do 20 let, kterým o víkendu vrcholil světový šampionát v Nairobi, na druhou stranu se v barvách svých klubů představily hvězdy jako například Tomáš Staněk, Kristiina Mäki, Diana Mezulianiková nebo Radek Juška.

Ve vítkovickém dresu nejvíce zazářila Jana Slaninová, která družstvu žen přispěla k celkovému bodovému součtu osmnácti body. Na stovce doběhla ve finále druhá v čase 11,89 a na dvojnásobné trati zařídila rovněž devět bodů za druhé místo časem 23,85. Zkušená Simona Vrzalová zvolila netradiční kombinaci. Druhé místo v běhu na 3000 metrů (9:30,57) a čtvrté na osmistovce (2:10,67) dala dohromady šestnáct bodů. Obě závodnice se pak podílely na jediném dílčím vítězství vítkovických barev. Štafeta na 4x400 metrů ve složení Iveta Putalová, Vendula Hluchá, Simona Vrzalová a Jana Slaninová porazila časem 3:45,78 všechny soupeřky.

O víkendu se konalo také 3. kolo II. ligy mužů a žen. V Šumperku se tradičně skvělým způsobem prezentovali mladí závodníci a závodnice vítkovického klubu. Družstvo mužů skončilo druhé, ženy obsadily třetí příčku. Úctyhodných třicet bodů pro svůj tým zařídila Adéla Luzarová. Vyhrála běh na 100 metrů překážek časem 14,46, přemožitelku nenašla ani v dálce (5,67) a k tomu přidala třetí místo v trojskoku (11,36). V mužích byl nejpilnějším sběratelem bodů Jan Vojtek, který vyhrál běh na 110 metrů překážek (15,05), výšku (198) a v dálce skončil šestý (622).

Pořadí družstev ve druhém kole extraligy, muži: 1. TJ Dukla Praha 252 bodů, 2. VSK Univerzita Brno 193,5, 3. Olymp Praha 154,5, …6. SSK Vítkovice 98,5. Ženy: 1. USK Praha 229, 2. Škoda Plzeň 171, 3. Olymp Brno 170, …6. SSK Vítkovice 121.

Pořadí družstev ve třetím kole II. ligy, muži: 1. Atletika Havířov 183, 2. SSK Vítkovice: 169,5, 3. AK Šternberk 126. Ženy: 1. TJ Šumperk 151, 2. Jäkl Karviná 132,5, 3. SSK Vítkovice 124.