up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Dvě světová zlata v Nairobi

22. 08. 2021

Česká výprava se ze světového šampionátu v Nairobi vrací se třemi medailemi, ovšem hned dvě mají nejcennější barvu. Mistry světa se stali kladivář Jan Doležálek a desetibojař František Doubek. Vítkovické atletky mezi světovou elitou na stupně vítězů nedosáhly.

Mistr republiky Jan Doležálek vstupoval do kladivářského finále jako vítěz kvalifikace, kde vylepšil vlastní juniorský národní rekord na 77,58 metrů. Role favorita mu svědčila a od úvodních pokusů se pohyboval na medailových příčkách. V páté sérii pak poslal kladivo do vzdálenosti 77,78 metrů, čím opět posunul juniorský národní rekord, ale co především, předvedl nejdelší výkon ve finále a mohl se radovat ze zlata.

Dalším juniorským mistrem světa se stal desetibojař František Doubek. Vyhrál v novém národním rekordu 8169 bodů a vynahradil si zklamání z MEJ v Tallinnu, kde závod nedokončil kvůli diskvalifikaci.

Eliška Martínková vstupovala do chodecké desítky v Nairobi v pozici úřadující vicemistryně Evropy a snad každý fanoušek české atletiky doufal v zisk další medaile. V závěru zajímavého závodu se Martínková snažila atakovat ještě druhou příčku, ale nakonec se musela spokojit s bronzem. Vyhrála Sofia Ramos Rodríguezová v čase 46:23,01, druhá skončila Francouzka Maële Biré-Heslouisová třetí o tři vteřiny za ní česká reprezentantka.

Na šampionátu se představily také dvě vítkovické atletky. Hned úvodní den mistrovství měla svůj závod tyčkařka Niki Joannidu. Trápila již na základní výšce 380 centimetrů, kterou zdolala až napotřetí. Další postupná hodnota 395 už byla bohužel nad její síly a skončila osmá. Na vítězství stačilo skočit napoprvé 415 centimetrů, což se podařilo Jihoafričance Miré Reinstorfové.

Koulařka Katrin Brzyszkowská obsadila páté místo a podobně jako na evropském šampionátu v Tallinu ji mohlo mrzet, že se nedokázala přiblížit svému osobáku. Ten by jí totiž zajistil bronzovou medaili. Nejdelší pokus předvedla až v závěrečné šesté sérii, kdy její koule dopadla na 14,83 metrů. Čtyři závodnice už v předchozích pokusech předvedly lepší výkony. Na poslední chvíli si zajistila mistrovský titul Jihoafričanka Miné de Klerková, když se pokusem na 17,40 dostala před do té doby vedoucí Turkyni Pinar Akyolovou (16,72).

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «