up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Atleti po olympiádě nezahálí

16. 08. 2021

Ve středu začne v keňském Nairobi světový šampionát do 20 let, na němž se představí také dvojice vítkovických atletek. Do Afriky odletěly společně s celou českou výpravou koulařka Katrin Brzyszkowská a tyčkařka Niki Joannidu.

Svěřenkyně trenérky Zuzany Uhrové se v tyčkařské soutěži představí hned první den, soutěž koulařek je na programu až v sobotu, takže má Katrin Brzyszkowská s trenérem Vladimírem Lindovským ještě možnost vyladit formu přímo na místě.

Po olympijských hrách v Tokiu se naplno rozjíždí závěrečná část letní atletické sezony nejen na mezinárodní úrovni. Závodníci a závodnice absolvovali, a ještě absolvují řadu startů. O víkendu se například v Brně konalo mezistátní utkání dorostu Česká republika – Slovensko – Maďarsko – Polsko. V něm se v dresu českého národního týmu představily Hana Borová, která doběhla v závodě na 800 metrů pátá v čase 2:17,76, a také kladivářka Daniela Bártová. Ta obsadila stejnou příčku výkonem 54,46 metrů.

Ve Zlíně byly k vidění na atletickém mítinku skvělé výkony zejména ve sprintu. Dominik Záleský vyrovnal na stovce český rekord 10,16 a srovnal tak historicky nejlepší český výkon na této trati dvojice Zdeněk Stromšík a Jan Veleba.

Na stovce si na mítinku doběhla pro vítězství Jana Slaninová a časem 11,68 zaostala jen o sedm setin za svým osobním rekordem. Vyhrála i dvoustovku časem 23,77. Své osobní maximum naopak posunul v běhu na 200 metrů Milan Ščibráni. Čas 22,60 mu byl sedmý nejlepší ve dvou rozbězích. Stejně tak se z nového osobáku těšil dálkař Jan Waldhauser. Výkon 720 centimetrů znamenal ve Zlíně druhé místo.

Kompletní výsledky mítinku ve Zlíně najdete ZDE

« zpět «