ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Vítkovické juniorky ve finále ME U20

18. 07. 2021

Česká výprava na mistrovství Evropy U20 nebyla zdaleka tak úspěšná, jako v případě starších kolegů a kolegyň v kategorii U23, přesto z Tallinu bez medaile Češi neodjeli. Vybojovali celkem dvě, obě byly stříbrné a jedna pečetěna novým českým juniorským rekordem.

O ten se postaral na dvoustovce sprinter Eduard Kubelík, když ve finále dospurtoval na druhém místě v čase 20,82. Z cenného kovu se hned první den šampionátu radovala Eliška Martínková. V chodeckém závodě na 10 000 metrů zaostala v osobním rekordu 46:23,74 o bezmála deset vteřin za vítěznou Ruskou Julií Chalilovou.

V Tallinu se představily také tři vítkovické naděje. Milan Ščibráni byl členem štafety na 4x400 metrů, která v rozběhu skončila v čase 3:11,67 na nepostupovém pátém místě. V individuálním závodě na 400 metrů zaběhl Ščibráni čas 48,87 a obsadil rovněž nepostupovou pátou příčku.

Dvěma juniorkám se vedlo přece jen o něco lépe. Tyčkařka Niki Joannidu v kvalifikaci skočila 390 centimetrů a kvalifikovala se do finále. V něm zvládla na první pokus 394 centimetrů, další postupnou výšku už nepřekonala a bylo z toho konečné desáté místo.

Koulařka Kartin Brzyszkowská si v kvalifikaci výkonem 14,71 metrů rovněž zajistila účast ve finále. V něm bohužel nedokázala překonat patnáctimetrovou hranici. Její nejdelší pokus měl hodnotu 14,11 metrů, a to stačilo pouze na devátou příčku. Medaile přitom nebyla v závodě koulařek nedostižně vysoko. Němka Hdubuisiová ji brala za výkon 15,71 metrů, což je o tři centimetry méně, než je osobák Katrin Brzyszkowské.

Obě mladé vítkovické závodnice letos čeká ještě jeden vrchol sezony. V polovině srpna budou startovat na mistrovství světa U20 v Nairobi.