ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Skvělé vystoupení českých talentů v Tallinu

12. 07. 2021

Závěrečný den mistrovství Evropy do 23 let v Tallinnu byl pro české barvy přímo veleúspěšný. Mladí atleti a atletiky totiž vybojovali hned tři zlaté medaile. Z titulů evropských šampionů se radovali tyčkařka Amálie Švábíková, výškař Jan Štefela a štafeta čtvrtkařek.

Navázali tak na skvělé výkony svých reprezentačních kolegyň ze sobotního programu. Lada Vondrová se totiž stala evropskou šampionkou na trati 400 metrů. Členka CISO Ostrava Barbora Malíková vybojovala ve stejném závodě stříbro.

Dva vítkovičtí zástupci v národním dresu předvedli rovněž velmi kvalitní výkony, nicméně do bojů o medaile nezasáhli. Překážkář Michal Husek běžel na velké mezinárodní akci poprvé a byl z toho čas 52,39. To stačilo na celkovou 26. příčku. Stýplař Martin Kováčech se také srdnatě bil až do samotného závěru svého rozběhu. V cílové rovince mu sice došly síly, ale v cíli se mohl radovat z více než pětivteřinového vylepšení kariérního maxima na 8:53,54 a v celkovém součtu obsadil devatenáctou příčku.