up

Příměstské tábory, léto 2021 >

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Začaly letní vrcholy sezony

8. 07. 2021

Evropským šampionátem do 23 let v Tallinu začaly letní vrcholy letošní sezony. Tím hlavním budou pochopitelně olympijské hry v Tokiu. Na všech bude mít zastoupení také vítkovická atletika. V Estonsku startují Martin Kováčech a Michal Husek.

Ten vůbec jako první zasáhl do bojů. Bohužel, ve svém rozběhu na 400 metrů překážek doběhl v čase 52,39 sekund na šestém místě a do další fáze soutěže nepostoupil. Martina Kováčecha čeká rozběh na 3000 metrů překážek v pátek. Šampionát končí v neděli 11. července.

Hned po něm budou opět v Tallinu usilovat o medaile mladí atleti a atletky do 20 let. A mezi nimi také koulařka Katrin Brzyszkowská a tyčkařka Niki Joannidu. Jediným mužským zástupcem bude Milan Ščibráni, který bude nejen členem štafety na 4x400 metrů, ale díky splněnému limitu si zaběhne také individuální závod na 400 metrů.

Na přelomu července a srpna se bude soutěžit pod olympijskými kruhy. Ze tří velkých vítkovických nadějí se nakonec do Tokia probojovala pouze mílařka Simona Vrzalová. Poběží svoji nejoblíbenější trať 1500 metrů.

A na konci prázdnin, konkrétně od 17. – 22. srpna se v keňském Nairobi uskuteční mistrovství světa do 20 let, a také na tento šampionát limit splnily Katrin Brzyszkowská a Niki Joanndiu.

Kompletní výsledky ME do 23 let najdete ZDE

« zpět «