ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Extraliga plná kvalitních výkonů

5. 07. 2021

První kolo Extraligy mužů a žen proběhlo v Brně. V soutěži mužů zvítězili atleti domácí Univerzity. Ženské klání patřilo atletkám z AK Škody Plzeň. K nejlepším výkonům dne patřil čas 46,57 Víta Müllera na čtvrtce a dva národní rekordy egyptské sprinterky Bassant Hemidaové.

Ta nejprve jasně opanovala stovku v novém národním rekordu své země 11,14 a následně nenašla přemožitelku ani na dvojnásobné trati, když ji prolétla vítězně v čase 22,79. Na dvoustovce byla druhá nejrychlejší čerstvá mistryně republiky Jana Slaninová z Vítkovic za 23,75. Zkušená sprinterka měla největší podíl na celkovém pátém místě ostravského klubu. Získala pro družstvo sedmnáct bodů. Kromě devíti za druhé místo na stovce totiž přidala ještě osm za třetí místo v nejkratším sprintu. Stovku zvládla za 11,66.

Podle očekávání přispěla slušnou dávkou bodů do týmového součtu také Simona Vrzalová. Její „dvojboj“ představoval běhy na 800 a 1500 metrů. V tom prvním doběhla v 2:07,66 čtvrtá, na své oblíbené trati pak skončila v čase 4:29,85 třetí. Jako bonus si pak krátce po doběhu patnáctky dala závěrečný úsek štafety na 4x400 metrů a finišovala v něm na čtvrtém místě. Druhým místem v běhu na 5000 metrů zapsala do hodnocení vítkovického družstva devět bodů Elena Dušková (17:41,99).

Možná trochu zklamaná byla v kouli Katrin Brzyszkowská. Nepřekonala hranici patnácti metrů a výkonem 14,51 obsadila třetí místo. Za zmínku ovšem stojí také velmi nezvyklá kombinace Hany Legerské. Ta nejprve v dopoledním programu zaběhla 5000 metrů za 20:40,64, což bylo její sezonní maximum a stačilo na osmé místo, pak ale ještě odpoledne zaskočila v soutěži oštěpařek. Skončila sice poslední, ale bod do hodnocení družstva stejně přidala.

Muži Vítkovic skončili sedmí a také oni zaznamenali několik kvalitních výkonů. Sprinter Zdeněk Stromšík na stovce nestačil, podobně jako na mistrovství republiky, pouze na Dominika Záleského. Čas 10,43 stačil na devět bodů za druhé místo. Sezonním maximem se blýskl na patnáctistovce Lukáš Symerský. V čase 3:50,30 doběhl třetí. Třetí skončil také v běhu na 5000 metrů Lukáš Chwistek (14:41,81), v osobním rekordu na 110 metrů překážek 14,42 také Matěj Baluch a v běhu na 3000 metrů překážek Marek Chrascina (9:10,72).

Pořadí v 1. kole extraligy, muži: 1. VSK Univerzita Brno 204,50 bodů, 2. AK ŠKODA Plzeň 199, 3. TJ Dukla Praha 183,5, …7. SSK Vítkovice 101. Ženy: 1. AK ŠKODA Plzeň 242, 2. AK Olymp Brno 191, 3. USK Praha 183, 4. TEPO Kladno 169, 5. SSK Vítkovice 111.