ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Jana Slaninová má titul na dvoustovce

27. 06. 2021

Dvoudenní domácí šampionát mužů a žen ve Zlíně byl poslední šancí pro nejlepší české atlety a atletky pro splnění limitu na olympijské hry v Tokiu. Povedlo se to člence CISO Ostrava Barboře Malíkové, která si pod pěti kruhy zaběhne nejen štafetu, ale také individuální závod na 400 metrů.

Finálový závod ve Zlíně vyhrála opavská atletka časem 51,23. Vítkovickým zástupcům se podařilo vybojovat šest medailí, včetně jedné zlaté. Už první den splnili role spolufavoritů sprinter Zdeněk Stromšík a koulařka Katrin Brzyszkowská. Stromšík vyhrál svůj rozběh časem 10,66 a ve finále našel pouze jednoho přemožitele. Zlepšil se na 10,39, jenže o osm setin byl rychlejší Dominik Záleský z pražské Dukly.

Jasnou favoritkou soutěže koulařek byla Markéta Červenková, která vyhrála výkonem 17,48 metrů. Katrin Brzyszkowská v předposledním pokusu předvedla 15,74 metrů a vylepšila si svůj osobní rekord. S přehledem vybojovala stříbrnou medaili.

Osobák si vylepšil i překážkář Jiří Zedníček, jeho čas ve finále 14,79 stačil na šesté místo. O jednu příčku lépe doběhl v čase 14,73 Marek Kret. Třetí medaili v sobotu vybojoval v závodě na 3000 metrů překážek časem 8:59,19 Martin Kováčech. V závodě na 5000 metrů doběhl Lukáš Chwistek na vynikajícím čtvrtém místě, jeho čas 14:42,59 byl však vzdálen o stupňů vítězů o více než deset sekund. Velmi pěkné dělené páté místo vybojovala v soutěži tyčkařek výkonem 390 centimetrů dorostenka Niki Joannidu.

V nedělním programu se blýskla ve finále dvoustovky Jana Slaninová. Posunula nejen hodnotu svého osobního rekordu na 23,64, ale především o dvě setiny porazila Barboru Šplechtnovou a vybojovala mistrovský titul. Štěpánka Kolářová ve stejném závodě doběhla šestá v čase 24,09. V pořadí pátý cenný kov pro vítkovické barvy vybojovala v závodě na 1500 metrů Simona Vrzalová. Vylepšila si sezonní maximum na 4:11,47, ovšem na limit pro olympiádu nesplnila. Ten poslední pak přidala výškařka Nikola Gavendová. K bronzu jí stačilo překonat na první pokus laťku ve výšce 174 centimetrů. Na medaili sahal i Lukáš Symerský v závodě na 800 metrů. Nakonec ale obsadil čtvrtou příčku časem 1:49,62.