ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Dvě stříbra úvodní den šampionátu

20. 02. 2021
V atletické hale v Ostravě se hned první den domácího šampionátu mužů a žen rozdávaly medaile. A pro dvě z nich si došli také zástupci vítkovického klubu. Stříbro vybojovali koulařka Katrin Brzyszkowská a sprinter Zdeněk Stromšík.

Koulařky tradičně mají svůj finálový závod hned v úvodu mistrovství. Katrin Brzyszkowská si posledním měřeným pokusem vytvořila nový osobák 15,32 metrů a obsadila druhé místo. Vyhrála v nejlepším letošním výkonu 17,92 Markéta Červenková z UKS Praha.

Finále sprintu mužů na 60 metrů bylo na programu až v odpoledním bloku. Kvalifikovali se do něj i Zdeněk Stromšík a Vojtěch Kolarčík. Prvně jmenovaný svedl vyrovnaný souboj s letošní českou jedničkou na této trati Janem Velebou a nakonec skončil časem 6,69 ve finále druhý. Za Velebou zaostal o tři setiny sekundy. Kolarčík v nejlepším výkonu sezony 6,79 doběhl čtvrtý.

Jak si vedli další zástupci pořádajícího klubu? Do finále závodu na 60 metrů překážek se probojovali hned dva muži. Marek Kret časem 8,26 obsadil čtvrtou příčku, Václav Valach si sice vytvořil osobák 8,46, ale stačilo to jen na sedmé místo. Jan Vojtek se do finále neprobojoval.

Jen kousek od medaile byla mladá tyčkařka Niki Joannidu. Věkem stále ještě dorostenka si vylepšila osobní rekord na skvělých 403 centimetrů a v soutěži se výš dostala jen vítězná Amálie Švábíková. Joannidu bohužel měla horší zápis, než další tři její soupeřky, takže nakonec obsadila pátou příčku.

Michal Husek ve svém rozběhu na 400 metrů doběhl časem 50,03 čtvrtý a do nedělního finále nepostoupil. Podobně dopadla na stejné trati také Štěpánka Kolářová. Doběhla v čase 60,43 pátá a rovněž pro ni závod skončil. V běhu na 800 metrů nestačila na své soupeřky Hana Borová. Čas 2:18,41 znamenal sedmé místo v rozběhu a konec nadějí na postup do finále.

Ze sobotních finálových disciplín zaujala především šedesátka žen, kde vítězná Marcela Pírková časem 7,34 splnila limit na halové mistrovství Evropy. V mužském závodě na 3000 metrů startovali Jakub Holuša i Filip Sasínek. Oběma však nakonec utekl bývalý vítkovický mílař a v současnosti člen Dukly Praha Jan Friš, který si časem 7:57,72 doběhl pro svůj třetí titul. Naopak deváté zlato do své sbírky přidal zkušený tyčkař Jan Kudlička.