up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

O víkendu se bude v Ostravě bojovat o tituly

17. 02. 2021

Halové mistrovství republiky mužů a žen v Ostravě se blíží. Už o tomto víkendu ve dnech 20. a 21. února se bude ve vítkovické hale bojovat o tituly a podle slov ředitele závodu Oldřicha Zvolánka se mohou fanoušci těšit na skvělou atletiku.

Samozřejmě nebudou moci fandit přímo v hale, ovšem šampionát bude streamovat Česká atletika a na facebooku ho všichni mohou sledovat živě. Česká televize navíc bude z vrcholu domácí sezony pořizovat záznam, který odvysílá v příštím týdnu.

Na startu by se měla představit kompletní česká atletická špička, včetně reprezentantů a reprezentantek, kteří už mají splněný limit pro halové mistrovství Evropy v Toruni. „Bude to jedna z posledních možností, jak si ověřit svoji aktuální formu před mistrovstvím v Polsku. Proto věřím, že ve startovní listině zůstanou jména největších hvězd české atletiky,“ říká Oldřich Zvolánek.

Jeho tým čeká další velká zkouška ve smyslu organizace vrcholného podniku. Oproti například nedávnému mítinku Czech Indoor Gala totiž hygiena přitvrdila a v hale se bude moci najednou pohybovat pouze tři sta lidí. „Na Czech Indoor Gala jsme měli limit pět stovek lidí a bylo to v pohodě. Teď jsme museli přijmout některá dílčí opatření. Například sobotní program jsme rozdělili na dva bloky, mezi nimiž je dvouhodinová přestávka. Cílem je, aby se závodníci obou bloků v hale vystřídali a my tak mohli dodržet stanovený limit. V neděli jsou až na jednu výjimku na programu v zásadě jen finálové disciplíny, takže tam jsme program nechali v jednom bloku,“ vysvětluje ředitel závodu.

Všichni účastníci šampionátu budou muset pochopitelně absolvovat testy na koronavirus, testování bude probíhat v nedalekém hotelu Clarion. Navíc pak bude všem při příchodu do haly měřena teplota. Organizátoři zkrátka do puntíku splní hygienická nařízení, která jim ukládá výjimka Ministerstva zdravotnictví.

Do bojů pochopitelně zasáhnou i zástupci pořádajícího klubu SSK Vítkovice. A někteří z nich budou mít medailové ambice. Mezi největší želízka v ohni budou patřit sprinter Zdeněk Stromšík, dálkař Jakub Bystroň či koulařka Katrin Brzyszkowská. Tito tři závodníci jsou v letošních českých halových tabulkách na druhém či třetím místě. „Kdyby se všem třem podařilo dostat na stupně vítězů, byli bychom spokojeni. Každá další medaile by bylo velice příjemné překvapení. Do bojů zasáhne s největší pravděpodobností dvanáct našich atletů a atletek, všem budeme pochopitelně držet palce,“ dodává Oldřich Zvolánek.

Naopak vrcholu domácí halové sezony se nezúčastní dvě zkušené vítkovické atletky. Mílařka Simona Vrzalová i sprinterka Jana Slaninová shodně halovou sezonu vynechaly a chtějí své letošní úsilí směřovat na boj o místa na olympiádě v Tokiu.

Foto: ČAS/Tomáš Edlman

Kompletní informace o MČR mužů a žen najdete ZDE

« zpět «