ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Stromšík prolétl šedesátku za 6,68

15. 02. 2021

Poprvé v letošní halové sezoně se dostal vítkovický sprinter Zdeněk Stromšík na šedesátce pod hranici 6,70 sekund. Během mistrovství republiky ve vícebojích vyhrál vložený závod časem 6,68. Po doběhu byl pochopitelně velmi spokojený.

Týden před halovým mistrovstvím republiky v Ostravě naznačil, že je ve skvělé formě a bude určitě usilovat o skalp svých největších soupeřů. „Hurrrá, konečně pořádný výsledek. Rozjezd sezony byl hodně pomalý a teď jsem konečně zaběhl to, na co mám. Je to hodně povzbuzující hlavně před mistrovstvím republiky. Hlavní rozdíl byl v agresivitě, kdy jsem za tím šel jako buldok,“ řekl po server atletika.cz a směrem k souboji s lídrem českých tabulek Janem Velebou na dráze v Ostravě dodal: „Bude to jako vždy zajímavý závod. Třeba své časy ještě více posuneme, ale hlavně to bude boj až do posledních metrů.“

V dalších vložených závodech se představili další vítkovičtí atleti. Michal Husek zaběhl 400 metrů za 49,73, což byl třetí nejlepší čas. Štěpánka Kolářová na stejné trati skončila časem 57,24 celkově čtvrtá. V běhu na 60 metrů překážek obsadil Marek Kret třetí místo (8,34), Václav Valach doběhl čtvrtý (8,49). V dálce brala Tereza Sklenářová za 549 centimetrů čtvrté místo.

Mistry republiky ve vícebojích se stali Adam Sebastian Helcelet z Olympu Praha, který posbíral v sedmiboji celkem 5913 bodů, pětiboj žen vyhrála výkonem 4238 bodů Dorota Skřivanová ze Slavoje Pacov.