ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Třetí kolo Halové atletické ligy

10. 02. 2021

Necelý měsíc zbývá do začátku halového mistrovství Evropy v Toruni. Není tedy divu, že nejlepší čeští atleti a atletky využívají každou možnost, jak prověřit svoji aktuální formu. Jednou nich bylo třetí kolo Halové atletické ligy v hale Otakara Jandery v Praze.

Padaly tradičně osobní rekordy a plnila se další nominační kritéria na evropský šampionát. Mezi nejhodnotnější výkony patřila osmistovka v podání Filipa Sasínka, který časem 1:47,88 s přehledem vyhrál. Vynikají kvalitu měla i dvoustovka. Jan Jirka vylepšil osobák na 20,81 a porazil například i Pavla Masláka. Ve Stromovce se poprvé v sezoně představili Jan Holuša a Jan Kudlička, dobrou formu naznačil nad překážkami vícebojař Adam Sebastian Helcelet.

Mezi českou elitou se neztratili ani vítkovičtí zástupci. Hned dvěma z nich se podařilo vyhrát svůj závod. V soutěži dálkařů nenašel přemožitele Jakub Bystroň a jeho nový osobní halový rekord má hodnotu 750 centimetrů. Hana Borová zvítězila v běhu na 800 m časem 2:09,23. Na pomyslné pódium se dostala také Lucie Pisková v dálce žen, která skončila druhá výkonem 550 centimetrů. Třetí místo obsadil v nejkratším sprintu Vojtěch Kolarčík. Šedesátimetrovou trať ve finále zvládl časem 6,91.

Marek Kret s Janem Vojtkem si zaběhli 60 metrů překážek hned dvakrát. V první závodě skončil Marek Kret čtvrtý časem 8,34, ten druhý vyhrál časem 8,20. Jan Vojtek doběhl nejprve šestý (8,59), pak obsadil třetí příčku (8,63). Vojtek navíc soutěžil i ve výšce, kde výkonem 200 centimetrů obsadil čtvrté místo. V tyčce žen se představila i dorostenka Niki Joannidu. Zdolala laťku ve výšce 375 centimetrů a obsadila šestou příčku.

Poslední kolo Halové atletické ligy je na programu 26. února. Do té doby se však nejlepší čeští atleti a atletky ještě sejdou na mistrovství republiky, které se uskuteční ve dnech 20. a 21. února ve vítkovické hale.