ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Czech Indoor Gala nabídl atraktivní podívanou

3. 02. 2021

Dlouho očekávaný mítink Czech Indoor Gala fanoušky atletiky u televizních obrazovek určitě nezklamal. Ve vítkovické hale byly k vidění výkony, které jsou i z českého pohledu velikým příslibem směrem k halovému mistrovství Evropy v Toruni.

O nejkvalitnější výkony se postarali čeští reprezentanti, koulař Tomáš Staněk a také čtvrtkař Pavel Maslák. Ten vstupoval do závodu na 400 metrů jako aktuální „česká dvojka“. Jeho nejlepší výkon letošní halové sezony 46,99 z minulého týdne ho totiž řadil až za Víta Müllera. Ovšem v Ostravě se Maslák předvedl v plné parádě. Závod vyhrál časem 46,22 a dostal se do čela letošních evropských tabulek. Kolega z reprezentace Müller skončil třetí časem 46,65.

Koulař Tomáš Staněk se z vítězství na Czech Indoor Gala radoval po třech letech. Český rekordman měl tři měřené pokusy a zvítězil hned díky tomu prvnímu, kdy jeho náčiní dopadlo na 20,94 metrů. Stříbrnou pozici obsadil Egypťan Mostafa Hassan za 20,67.

Fanoušci pochopitelně v hale chyběli, u televizních obrazovek se však nenudili ani v dalších disciplínách. Dálku mužů vyhrál Radek Juška výkonem 790 centimetrů. Velmi vyrovnaný průběh měla mužská patnáctka, a to se vyplatilo i českým reprezentantům. Filipu Sasínkovi i Janu Frišovi se totiž podařilo vyhovět nominačním kritériím pro HME v Toruni. Navíc si oba zaběhli i svá kariérní maxima. Sasínek doběhl jako třetí v čase 3:39,75, Friš byl časem 3:40,38 pátý.

Také závod na 800 metrů mužů byl velmi rychlý. Zvítězil Brit Jamie Webb, ale hned za ním proběhl cílem na druhém místě Filip Šnejdr. Jeho čas 1:46,63 je novým osobním rekordem a čtvrtý nejrychlejší v historických národních statistikách.

Hodně očekávaný sprint mužů na 60 metrů ovládl časem 6,65 Brit Oliver Bromby. Druhý za ním doběhl Jan Veleba, který se časem 6,67 dělil o tuto pozici s Polákem Dominikem Kopcem.

Hlavnímu programu, který mohli sledovat živě diváci České televize, předcházel Národní program. I v něm nebyla nouze o kvalitní výkony. Překážkář Petr Svoboda posunul v rozběhu letošní maximum na 7,71 vteřin, na dvoustovce dokonce padl rekord mítinku. Postaral se o něj Jiří Polák časem 21,07. A rekord haly v trojskoku posunul skvělým výkonem 16,67 Polák Adrian Swiderski.

Jak si v průběhu dne vedli domácí atleti a atletky? V hlavním programu se představil sprinter Zdeněk Stromšík. Ve finále běhu na 60 m obsadil časem 6,82 osmou příčku. V dálce mužů obsadil Jakub Bystroň sedmé místo, jeho výkon 732 je však novým halovým osobákem.

V Národním programu vyhrála šedesátku žen Karolína Maňasová časem 7,68. Stejná atletka doběhla v závodě na 200 metrů druhá časem 24,60. Třetí místo v dálce obsadila Lucie Pisková výkonem 552 a třetí také doběhli v závodě na 60 m překážek Marek Kret (8,40) a v závodě na 800 metrů Hana Borová (2:10,31).