ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Zdeněk Stromšík má limit na HME

31. 01. 2021

I ve druhém dílu seriálu závodů Halová atletická liga v pražské Stromovce měla vítkovická atletika své zastoupení. A co víc, Zdeněk Stromšík ve sprintu na 60 metrů časem 6,73 splnil limit na HME. Doběhl ve finále druhý za Janem Velebou, ale porážku mu může vrátit už velmi brzy.

Oba se totiž postaví na start v rámci Czech Indoor Gala ve středu 3. února ve vítkovické atletické hale. Konkurence bude velmi slušná, takže kdo ví, možná nelze vyloučit ani útok na český rekord (drží ho od roku 1987 výkonem 6,58 František Ptáčník).

Ale zpátky k závodům ve Stromovce. Svěřenec trenéra Jaroslava Vlčka Zdeněk Stromšík vyhrál svůj rozběh časem 6,74. Na druhém místě za ním doběhl v čase 6,83 další vítkovický sprinter Vojtěch Kolarčík. Oba se ve finále ještě o něco zlepšili, Stromšíkovi to stačilo na druhé místo, Kolarčík skončil časem 6,81 čtvrtý za Stanislavem Jírou.

Třetí vítkovickým zástupcem na Halové atletické lize byl výškař Jan Vojtek. Zopakoval výkon 195 centimetrů z minulého týdne, ovšem tentokrát si o jedno místo polepšil. Skončil čtvrtý.

Závody měly vynikající úroveň a splněných limitů pro HME v polské Toruni byla celá řada. Celkem čtrnácti atletům a atletkám se podařilo splnit nominační kritéria na vrchol halové sezony. Byli mezi nimi například překážkář Petr Svoboda, hned čtyři půlkaři Lukáš Hodboď, Filip Šnejdr, Jan Friš a Tomáš Vystrk, čtvrtkaři Vít Müller, Patrik Šorm, čtvrtkařky Lada Vondrová s Terezou Petržílkovou či koulařka Markéta Červenková.