ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Medailové úspěchy na šampionátu v krosu

12. 12. 2020

Za zpřísněných hygienických podmínek se v Praze-Běchovicích bojovalo o mistrovské tituly v přespolním běhu. Závody dospělých a juniorské kategorie přinesly pro vítkovické barvy dva veliké úspěchy. Mistrem republiky se stal junior Martin Kováčech, mezi ženami si Simona Vrzalová doběhla pro stříbro.

První den šampionátu (druhý den jsou na programu závody mílařů, dorosteneckých a žákovských kategorií) se na start postavili celkem čtyři vítkovičtí zástupci. V závodě mužů vytrvalců na 10 kilometrů obsadil skvělé šesté místo Michal Stanovský když časem 33:57 minut zaostal za vítězným Jiřím Homoláčem o dvě minuty. Na čtrnácté příčce doběhl v čase 35:50 minut Petr Muras.

Po mužích se vydaly na osmikilometrovou trať ženy. Ve startovním poli chyběla skvělá vytrvalkyně Moira Stewartová, takže bylo kruh favoritek docela široký. A mezi kandidátky na medaili patřila také Simona Vrzalová. Vítkovická atletka se držela od úvodu mezi nejlepšími, zhruba dva kilometry před cílem jí však o pár desítek metrů utekla Tereza Hrochová z Plzně. Nakonec také zvítězila časem 29:25 minut a na Simonu Vrzalovou zbylo stříbro. Její ztráta v cíli byla dvacet vteřin a navíc musela v závěru odrážet nápor Pavly Schorné, která doběhla dvě vteřiny za ní.

Vrcholem první dne šampionátu z pohledu vítkovické atletiky byl závod juniorů na 6 kilometrů. V něm si totiž Martin Kováčech nejlépe rozvrhnul síly a stupňovaným tempem utekl všem svým soupeřům. Jeho čas v cíli 19:35 minut byl o devět vteřin lepší, než jakého dosáhl druhý v pořadí Jan Málek z Liberce.

Veliké gratulace oběma medailistům a také trenérům Vladimíru Černému a Gustovi Šulcovi.