up

Příměstské tábory, léto 2020

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Za deset dnů se rozběhne letní atletická sezona

21. 05. 2020

Zahájení letní atletické sezony se nezadržitelně blíží. V pondělí 1. června se v Kladně, Plzni a Kolíně uskuteční špičkové mítinky za účasti těch největších domácích hvězd v čele s Barborou Špotákovou, Tomášem Staňkem nebo Pavlem Maslákem. Souběžně s tím proběhnou v rámci projektu Spolu na startu na více než sto šedesáti atletických stadionech závody různých kategorií v různých disciplínách napříč celou Českou republikou.

Unikátní projekt Spolu na startu má již 165 zapojených oddílů a klubů napříč Českou republikou. Pochopitelně, že mezi nimi nechybí ani AK SSK Vítkovice, který rovněž připravil závody pro čtyři kategorie. „Jsem velmi rád, že atletické oddíly a kluby vzali naši výzvu za svou a našich původně plánovaných 100 atletických mítinků se vyšplhalo až na číslovku 165. Jsem nadšený, že česká atletická rodina bude v jeden den spolu na startu v tak velkém počtu a zahájíme společně závodní atletickou sezonu,“ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

České domácí hvězdy se prvního června představí hned na třech atletických mítincích v Kladně, Plzni a Kolíně. „S Českou televizí chystáme přímý přenos, který se bude vysílat živě v pondělí prvního června od 17 do 19 hodin. V něm fanoušci atletiky uvidí nejen dění z kladenského mítinku s hvězdami Špotákovou, Staňkem či Maslákem, ale také vstupy z plzeňského či kolínského stadionu, kde budou závodit další české atletické hvězdy,“ doplňuje Varhaník.

Vše bude uzpůsobeno současným vládním opatřením v souvislosti s koronavirem. „Projekt Spolu na startu budou moci vidět díky výjimce v geoblockingu také zahraniční diváci na live streamu České televize. Jsem rád, že se budeme moci podělit o tento unikátní zážitek v těžké době i se světovým atletickým hnutím a ukázat možnou cestu k zahájení závodní sezony alespoň v domácích podmínkách,“ říká Varhaník.

Na Městském stadionu v Vítkovicích "přispěje" ostravský klub do celorepublikového projektu závody pro dorostence, dorostenky, žáky a žákyně. Kategorie dívek čeká dvanáct disciplín, chlapci se představí v jedenácti disciplínách. Závodní kancelář bude otevřena ve 13 hodin, start prvních běžeckých disciplín je naplánován na 15.30 hodin. Součástí závodů bude také soutěž hendikepovaných vrhačů, která bude probíhat na vrhačské louce.

Další závody ovšem na sebe nenechají dlouho čekat. Už 5. června by se na Městském stadionu měla představit řada českých reprezentantů a reprezentantek. "Startovní listinu ještě nemáme hotovou, ale počítáme s tím, že by si v Ostravě měli zazávodit Lada Vondrová, Barbora Malíková, Zdeněk Stromšík či Jakub Zemaník," dodává ředitel závodů Oldřich Zvolánek.

« zpět «