up

Příměstské tábory, léto 2020

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Zemřel Oldřich Jurák

12. 05. 2020

Ve věku nedožitých 94 let zemřela jedna z největších legend vítkovické atletiky Oldřich Jurák. Dlouholetý trenér a atletický činovník patřil ke spoluzakladatelům mítinku, který je v celém světě znám jako Zlatá tretra. Vychoval ovšem také celou řadu reprezentantů.

Patřil k významným osobnostem ostravské atletiky a sportu vůbec. Během své závodní kariéry se věnoval běhům na střední tratě. V mladém věku začal trénovat děti a mládež v atletickém oddílu TJ Vítkovice. Řada jeho svěřenců to dotáhla do reprezentace, běžci Uvízl, bratři Klimešové, Černošek, výškař Kašpar nebo chodec Bílek. Další svěřenci, kteří reprezentovali, byli Vladimír Černý, Jan Holberg, prošlo mu však rukama mnoho dalších atletů. Pracoval i v jiných sportech jako kondiční trenér, bude chybět tenistům, volejbalistům a dalším sportovcům. Je autorem metodické publikace pro rehabilitační a relaxační cvičení po sportovní zátěži, kterou využívají sportovci i dalších odvětví.

V roce 1961 patřil k zakladatelům Mezinárodních běžeckých závodů VŽKG, dnes světoznámého mítinku Zlatá tretra. V roce 2016 u příležitosti životního jubilea 90 let byl vyznamenán Cenou města Ostravy, kterou mu předal primátor města.

Čest jeho památce!

« zpět «