up

Příměstské tábory, léto 2020

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Spolu na startu! Blíží se začátek sezony

6. 05. 2020

Český atletický svaz chystá sérii šesti mikromítinků, kterou zahájí závodní sezonu 1. června kladenský mítink s předními reprezentanty společně s dalšími závody dětí a mládeže na minimálně 100 stadionech napříč republikou. Mezi nimi nechybí pochopitelně ani stadiony v Moravskoslezském kraji, tedy ani Městský stadion ve Vítkovicích.

Svaz má za cíl nastartovat prvního června závodní proces v celé české atletické rodině a být „Spolu na startu“ letošní závodní sezony. „Atleti chtějí závodit co nejdříve a atletický svaz našel možnost, jak závody zajistit i s omezeným počtem osob. Svazových mikromítinků bude v průběhu června šest s účastí české atletické špičky na různých místech České republiky,“ říká předseda atletického svazu Libor Varhaník. „Účelem ale není v uvozovkách zajistit jen závody pro reprezentanty, ale nastartovat závodní proces i v jiných věkových kategoriích, povzbudit pořadatele napříč republikou, abychom se vrátili na stadiony v plné formě, i když s omezenými podmínkami. Proto do toho jdeme prvního června společně na minimálně 100 atletických stadionech pod heslem Spolu na startu. Vyzýváme tak kraje i oddíly a kluby, aby se do iniciativy zapojily.“

Na kladenském Sletišti se prvního června v přímém přenosu České televize představí atleti v minimálně třech atletických disciplínách – hodu oštěpem žen, vrhu koulí mužů a běhu na 300 metrů mužů. Potvrzena je také již účast Barbory Špotákové, Tomáše Staňka a Pavla Masláka.

Podle slov předsedy výkonné rady SSK Vítkovice Oldřicha Zvolánka budou v rámci celorepublikové akce závodit na Městském stadionu ve Vítkovicích atleti a atletky kategorií staršího žactva a dorostu. "Konkrétní disciplíny oznámíme později, je potřeba vše koordinovat s dalšími oddíly v kraji. Závodit se totiž bude také na stadionech ve Frýdku-Místku, Opavě, Třinci, Kopřivnici, Hošťálkovicích, Karviné a dalších," vysvětluje Oldřich Zvolánek.

Závodní sezonu na stadionu ve Vítkovicích zahájí dokonce ještě o několik dnů dříve, už 21. května proběhnou soutěže ve vícebojích mladšího žactva, termíny už jsou i pro všechny typy krajských přeborů. A 5. června se na stadionu uskuteční jeden ze zmiňovaných šesti mikromítinků, na němž se představí největší hvězdy ostravské atletiky. "S Českým atletickým svazem ještě konkretizujeme jednotlivé disciplíny, ale těšíme se na domácí špičku v čele se Zdeňkem Stromšíkem, Simonou Vrzalovou, Jakubem Zemaníkem, Janou Slaninovou či Bárou Sajdokovou," dodává Oldřich Zvolánek.

« zpět «