ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Nabitý atletický víkend

10. 02. 2020

Na mítinku Světové halové tour v polské Toruni startovalo několik českých atletů a atletek. Nejlepšího výsledku dosáhl koulař Tomáš Staněk, který vyhrál soutěž výkonem 21,86 metrů. Halový osobák si v běhu na 1500 metrů vytvořila časem 4:09,82 Kristiina Mäki, vítkovická mílařka Simona Vrzalová rovněž využila rychlého běhu.

Skončila osmá jen jednu příčku za Mäki a časem 4:09,98 potvrdila, že se postupně dostává do formy. V nejkratším mužském sprintu se z vítězství radoval Slovák Ján Volko (6,58), Zdeněk Stromšík obsadil sedmou příčku časem 6,73. Mítink ozdobil senzačním světovým halovým rekordem ve skoku o tyči Švéd Armand Duplatis. Vymazal maximum Renauda Lavillenieho 216 cm z roku 2014 a posunul rekord o jeden centimetr výš.

I přes nabitý kalendář se na letošním druhém mítinku Athletics Indoor Ostrava II sešla poměrně slušná konkurence. Přispěli k tomu zejména závodníci z Polska a Slovenska, kteří v mnoha disciplínách kralovali. Z domácích atletů a atletek se podařilo své disciplíny vyhrát Vojtěchu Kolaříkovi v běhu mužů na 60 m (6,71) a v kouli žákyň Karolíně Červenkové (12,24).

Bohužel, do bojů o medaile na mistrovství republiky ve vícebojích nezasáhl ani jeden z ostravských zástupců. Junior Martin Vaněk absolvoval jen pět disciplín a obsadil výkonem 3284 konečné 13. místo, juniorka Kristýna Štvrtňová výkonem 3443 bodů obsadila 3. místo.