up

Příměstské tábory, léto 2020

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Parádní výkony na Czech Indoor Gala

5. 02. 2020

Atletický mítink Czech Indoor Gala 2020 ve vítkovické hale naplnil očekávání organizátorů a určitě také fanoušků. Viděli řadu vynikajících výkonů, včetně vyrovnání českého rekordu na 60 m v podání Kláry Seidlové. V silné konkurenci se neztratili ani domácí atleti a atletky.

Už v národním programu se vítězství v rozběhu na 200 m blýskla Jana Slaninová, jejíž čas 24,48 byl druhý nejrychlejší. Vítkovická sprinterka se musela sklonit pouze před Adélou Novotnou, která časem 23,83 vytvořila nový český dorostenecký rekord. V dálkařském sektoru se dařilo Tereze Sklenářové. Výkonem 564 obsadila třetí příčku. Stejně tak třetí doběhl v závodě na 60 m přek. Jiří Zedníček (8,49).

Největší pozornost ale pochopitelně patřila disciplínám hlavního programu. V nich se jako první blýskla na čtvrtce Lada Vondrová. Pardubická atletka posunula svůj osobák na 52,25 a vytvořila nový rekord mítinku. Úsměvy na všechny strany rozdávala po finále šedesátky Klára Seidlová. Časem 7,23 vyrovnala vlastní český rekord. Vyrovnat osobní maximum se podařilo také výškařce Kláře Krejčiříkové. Výkonem 189 centimetrů obsadila druhé místo.

Příznivci ostravské atletiky pochopitelně čekali na své dva největší oblíbence. Simona Vrzalová předvedla v běhu na 1500 metrů fantastický výkon na hranici sil. Po roční přestávce, zaviněné zraněním nohy, se odvážně pustila do souboje s dvojicí Etiopanek. Ještě do posledního okruhu vbíhala na skvělém třetím místě, pak jí bohužel došly síly. Doběhla nakonec v čase 4:13,19 sedmá a dlouho odpočívala přímo na dráze. Závod ji stal hodně sil. "Bolelo to hodně, ale vím, že jsem tam nechala úplně všechno. Zkusila jsem to, až na tu poslední stovku to bylo dobré. Chtěla jsem vydržet tempo, ale nešlo to. Pro mne je ale důležité, že noha drží a určitě se budu zlepšovat," řekla po doběhu.

Přiznala, že s trenérem Gustou Šulcem ladili formu na halové mistrovství světa, ale po jeho přeložení na příští rok bude muset zbytek halové sezony přehodnotit. "Budeme to muset celé zrychlit, aby vrchol přišel na mistrovství republiky," dodala s úsměvem.

O něco méně spokojený byl sprinter Zdeněk Stromšík. Doběhl třetí v čase 6,63. Svěřenec trenéra Jaroslava Vlčka porazil svého reprezentační parťáka Jana Velebu, ovšem po doběhu dobrou náladou nezářil. "Výkon je relativně dobrý, ale věřil jsem v lepší čas. Takže úplně spokojený nejsem. Byl jsem skvěle vyhecovaný, finálový závod si ovšem příliš nepamatuji. Budeme to muset rozebrat s trenérem. Asi jsem nejvíc ztratil po startu, ale opravdu nevím. Určitě je prostor ke zlepšení, už tuto sobotu poběžím na mítinku v polské Toruni, kde bych chtěl běžel rychleji," hovořil po závodě.

S velikým očekáváním diváci čekali také na souboj v koulařském sektoru. Tomáš Staněk se marně pral s technikou a nakonec skončil výkonem 20,92 m čtvrtý. Sklidil i tak obrovský aplaus, stejně jako většina závodníků, kteří se letošního ročníku ostravského mítinku zúčastnili.

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «