up

Příměstské tábory, léto 2020

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Vítkovické hvězdy se těší na Czech Indoor Gala

4. 02. 2020

Už zítra odstartuje další ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala a při této příležitosti proběhl tradiční brífink, kterého se zúčastnili atleti Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Simona Vrzalová, Kristiina Mäki, Diana Mezulianíková a jako host také světový rekordman ve výšce Javier Sotomayor.

Všichni závodníci do jednoho shodně prohlásili, že se závody ve vítkovické hale těší. Je vyprodáno, což je zárukou skvělé divácké kulisy. Fanoušci se mohou těšit na měření sil nejlepších českých mílařek, stejně jako na závod sprinterů nebo koulařů.

Je celkem pochopitelně, že ostravské publikum bude fandit především dvojici Zdeněk Stromšík a Simona Vrzalová. Domácí hvězdné duo se sice, stejně jako všichni ostatní atleti světa, museli smířit s přeložením halového šampionátu v Číně na příští rok, ovšem i tak berou halovou sezonu velmi vážně. "Samozřejmě, že mě to mrzí, na šampionát jsem se poctivě připravoval. Budu se snažit prodat formu na domácím mistrovství republiky a také na mezinárodních závodech. Jako je například ten v Ostravě. Zda budu spokojený, to se uvidí až po doběhu, rozhodně bych však chtěl zaútočit na své letošní maximum," slibuje den před závodem Zdeněk Stromšík.

Simona Vrzalová s tradičním úsměvem na tváři hovořila o svých ambicích přece jen v trochu jiné rovině. Prakticky celý rok nezávodila, po halovém ME v Glasgow chtěla začít přípravu na letní sezonu, ovšem patní ostruha jí nedovolila prakticky vůbec nic. "Léčba byla zdlouhavá a musela jsem ji absolvovat dvakrát. Teprve až někdy v listopadu loňského roku se to začalo zlepšovat. Teď už se cítím v pohodě, první testovací časy ukazují, že by to nemuselo být špatné. I když, už jsem běžela dva závody a byla to katastrofa," hovořila o roční přestávce a návratu k závodění.

Přiznala, že halovou sezonu má moc ráda, ovšem pochopitelně největší výzvou jsou letos letní olympijské hry v Tokiu. "Možná bych řekla, že to mám v hale radši než venku. Baví mě běhal pořád dokola na tom krátkém oválu," napůl žertovala a pak s mnohem vážnější tváří hovořila o tom, jaké šance má kvalifikovat se na olympijské hry. "Já bych řekla, že ten limit není žádná katastrofa. Už jsem ho jednou málem zaběhla, tak proč bych nemohla letos. Trochu jsem si odpočala, měla jsem štěstí, že to zranění přišlo už v loni a ne třeba zrovna letos. To by mě mrzelo mnohem víc. Takže nás s trenérem čeká spousta práve, už zítra se ukáže, jak na tom jsem," dodala.

Národní program mítinku Czech Indoor Gala začíná v 15 hodin národním programem, hlavní program pak v 16.45 hodin. Slavnostní vyhlášení bude o dvě hodiny později. Pořadatelem mítinku je Český atletický svaz ve spolupráci s AK SSK Vítkovice.

Více informací na stránkách mítinku ZDE

« zpět «