ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Zahajovací halové závody

7. 01. 2020

Prvních závodů roku 2020 v halové sezoně se zúčastnilo přes čtyři sta atletů a atletek z České republiky, ale také Slovenska a Polska. Na Zahajovacích závodech samozřejmě nechyběla řada domácích závodník a závodnic.

Nevedli si špatně hned několik se radovalo z vítězství. Ve dvou disciplínách uspěla Jana Slaninová. Vyhrála časem 7,72 sprint na 60 m a pak nenašla přemožitelku ani na netradiční trati 150 m (18,13). Podobně úspěšná byla také Štěpánka Kolářová. Ta vyhrála závody na 300 m (40,08) a 500 m (1:18,97).

Cenné vítězství zaznamenala mezi ženami osmnáctiletá Adéla Luzarová, která vyhrála běh na 60 m přek. (8,77). V kategorii žen se představila také patnáctiletá Niki Joannidu. Výkonem 360 cm si vytvořila nový halový osobák a závod vyhrála. Přemožitele nenašli ani trojskokanka Lucie Červenková (11,89) a v dálce mužů Jan Waldhauser (676).

Také v mládežnických kategoriích zaznamenali domácí závodníci několik vítězství. Konkrétně v dorostu dálkaři Ondřej Staš (603) a Tereza Sklenářová (554), či koulař Aleš Klozík (14,61).

Už tento víkend se většina z těchto atletů a atletek představí na přeborech Moravskoslezského kraje, které se ve vítkovické hale uskuteční v sobotu 11. ledna.