ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Vánoční hala s řadou medailí

16. 12. 2019

Přes šest stovek mladých atletů a atletek měřilo síly na mítinku Vánoční hala, který pořádal vítkovický klub. Více jich bylo v kategorii mladšího žactva (celkem 369), ale hojná účast byla i o den později ve starší kategorii (celkem 254).

Domácí závodníci a závodnice se v konkurenci více než čtyřiceti oddílů z celé republiky, ale třeba také z Polska, neztratili. Vybojovali řadu medailí, včetně těch nejcennějších. V pátečních závodech mladšího žactva si tyčkařka Adéla Pannová řekla výkonem 235 cm o zlato. Tereza Picmausová obsadila výkonem 225 cm druhé místo. Stejně tak na stříbrném stupínku skončilo kvarteto Karas, Zdražil, Jordán, Hrbáček ve štafetě na 4x200 m (1:58,66). Z bronzových medailí se radovali sprinter David Hrbáček v běhu na 60 m (8,03) a koulařka Kristýna Šandorová (11,36).

V kategorii staršího žactva bylo medailových úspěchů ještě více. Hana Borová vyhrála závod na 800 m (2:15,55), přemožitelky nenašly ani výškařka Lucie Klásková (159), tyčkařka Niki Joannidu (336) a koulařka Alice Stehnová (11,44). Na stříbrném stupínku při vyhlašování výsledku stáli Matěj Lutz za druhé místo v běhu na 60 m (7,46), tyčkařka Julie Ondráčková (286) a koulařka Daniela Bártová (11,00). Druhá doběhla také štafeta na 4x200 m ve složení Joannidu, Ondráčková, Lamlová, Bužgová (1:48,64). Bronz pak vybojovali v bězích na 60 m přek. Matěj Nojzer (9,12) a Kristýna Bužgová (9,41), stejně jako štafeta na 4x200 m ve složení Samek, Poruba, Podvéský, Nojzer (1:44,96).