up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Halová sezona slibuje atraktivní souboje

12. 12. 2019

Nová halová atletická sezona v Ostravě začala prakticky už minulý týden, kdy se ve vítkovické hale bojovalo ve finále 38. ročníku Středoškolského poháru. Veliké závody jsou na programu až na začátku roku 2020, ovšem do té doby nebude o emoce na dráze i v sektorech nouze.

Velikou generálkou i pro pořadatelský tým z AK SSK Vítkovice jsou tradičně závody Vánoční hala mladšího a staršího žactva. Letošní ročník se koná ve dnech 13. a 14. prosince, v neděli 15. prosince je pak na programu mistrovství republiky neslyšících. "Je ale fakt, že to hlavní začne opravdu až po novém roce. A těch závodů bude celá řada. Počínaje regionálními či veřejnými až po mistrovství republiky a mezinárodní mítinky," vysvětluje předseda výkonné rady SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek.

V prvním měsíci nového roku vybírá z dlouhého seznamu mítinků zejména 4. ledna Zahajovací závody dospělých, pak 11. a 12. ledna krajské přebory dospělých a následně pak žactva. Na ně navazuje 14. ledna zajímavá soutěž, kterou bude finále Středoškolského atletického poháru sportovních gymnázií. Ve dnech 18. a 19. ledna je na programu mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích a na přelomu měsíce pak stejný šampionát jednotlivců všech věkových kategorií.

Hned na začátku února se dočkají i diváci. Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala se koná 5. února a měla by se na něm představit česká špička a samozřejmě i řada kvalitních závodníků ze zahraniční. "Věřím, že to bude podobně kvalitní mítink, jako byl v posledních letech. V olympijském roce bude řada atletů a atletek, kteří budou usilovat o body do světového žebříčku i v hale. A týká se to také největších vítkovických nadějí. Na halovou sezonu se naplno připravují Zdeněk Stromšík, Simona Vrzalová, Jana Slaninová, Jakub Zemaník, ale třeba také třinecká vytrvalkyně Aneta Chlebiková, kterou trénuje Vladimír Černý a my ji proto máme tak trochu i za naši atletku," pokračuje Oldřich Zvolánek.

Po mezinárodním mítinku přijdou na řadu dva domácí vrcholy. Ve dnech 15. a 16. února mistrovství republiky mládežnických kategorií, tedy známý gigant, a pak o týden později ve dnech 22. a 23. mistrovství mužů a žen. V minulé sezoně přivezli z halového gigantu Vítkovičtí pět cenných kovů a na šampionátu dospělých se radovali hned ze šesti medailí. Věřme tedy, že kvalitní podmínky pro přípravu jim i na začátku příštího roku pomohou v bojích o stupně vítězů.

« zpět «