ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Kováčech stříbrný na šampionátu v krosu

23. 11. 2019

Na mistrovství České republiky v přespolním běhu mužů, žen, juniorů a juniorek vybojoval vítkovický junior Martin Kováčech stříbro. V areálu Golf Resortu Kunětická Hora poblíž Dříteče v hlavních kategoriích úspěšné obhájili zlato z loňského roku brněnský Jiří Homoláč a Moira Stewartová ze Spartaku Praha 4.

Bez medaile bohužel skončil zkušený vytrvalec Jakub Zemaník, který doběhl čtvrtý se ztrátou čtyřiceti osmi sekund na vítěze a třinácti sekund na bronzového Viktora Šinágla.

Velmi vyrovnaný byl naopak závod juniorů. Nejvíce sil měl nakonec René Sasyn, který se časem 18:31 minut mohl po roce opět radovat ze zisku krosového zlata. Druhý tedy skončil Martin Kováčech (18:38) a třetí Jan Pešava z Pardubic (18:45).

Dalším vítkovickým závodníků a závodnicím se už tolik nedařilo. Lukáš Cwistek v závodě mužů doběhl třináctý (33:08). V běhu juniorů obsadil Patrik Pastor devatenácté místo (20:32). Mezi juniorkami vyhrála Adéla Koláčková z Olympu Brno časem 14:01. Eliška Surmová doběhla sedmnáctá (15:21), Anna Zemaníková skončila dvaadvacátá (15:39). Svůj závod absolvovali pochopitelně i mílaři. Vyhrál časem David Foller z Univerzity Brno (12:07), Vojtěch Mynář doběhl pětadvacátý (13:09), Ludvík Salamon skončil čtyřicátý čtvrtý (13:51).