ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Vrbovský sedmnáctý na mistrovství světa

16. 11. 2019

Mimořádně úspěšně skončil pro českou výpravou, jejímž členem byl také vítkovický junior Benjamin Vrbovský, světový šampionát v běhu do vrchu, který hostila argentinská Villa la Angostura. Češi na něm vybojovali celkem pět medailí, včetně té nejcennější.

Juniorka Barbora Havlíčková si doběhla pro stříbro a Marek Chrascina vybojoval mezi muži bronz. Mužská sestava (na snímku) ovládla soutěž družstev, ženy byly druhé a juniorky skončily třetí. Bohužel jedinou kategorií, v níž Češi na cenný kov nedosáhli, byli junioři. Nejlepším českým závodníkem v kategorii juniorů byl na sedmnácté příčce právě Benjamin Vrbovský (v Argentině zapózoval ve vítkovickém dresu), když doběhl za vítězným Britem Josephem Dugdalem se ztrátou jeden a půl minuty. Mezi dvacet nejlepších se vešel ještě devatenáctý Borek Požár. Ondrej Volák a David Bílek se seřadili na 22. a 23. příčce. Čeští junioři obsadili v soutěži družstev sedmé místo.

Pro mladého vítkovického atleta to byla velmi cenná zkušenost, stále ještě není pevně rozhodnut, zda se bude věnovat naplno atletice nebo běhu na lyžích. I v této zimní disciplíně totiž patří k velkým talentům. Třeba mu v jeho rozhodování pomůže atmosféra i výsledky šampionátu v Argentině.