ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Češi na ME družstev osmí

12. 08. 2019

Osmé místo obsadila Česká republika na mistrovství Evropy v polské Bydhošti. Znamená to, že se minimálně na rok s elitní divizí rozloučí. Kvůli reorganizaci soutěže totiž do první divize sestoupilo celkem pět týmů.

Česká výprava se musela obejít hned o několik opor, chyběl nemocný sprinter Zdeněk Stromšík, zraněné oštěpařky Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková, stejně jako mílařka Simona Vrzalová. Zastoupli je jiní reprezentanti a reprezentantky, těžko říct, zda právě absence několika hvězd měla na celkový výkon zásadní vliv. Družstvo totiž až do poslední chvíle bojovalo o udržení s Ukrajinou. Ta nakonec skončila sedmá o pět a půl bodů.

V českých barvách se představil jediný vítkovický zástupce. Jakub Zemaník zvládl svůj závod na 5000 metrů velmi dobře. Držel se v průběhu závodu realisticky ve skupince dle svých možností, a pak spolu s Řekem absolvoval poslední okruhy. V tom závěrečném mu někde 250 metrů do cíle ukázal záda a vybojoval sedmé místo za čas 14:12.93. "Byl jsem podle výkonu někde v polovině pole, což jsem potvrdil, takže převládají pozitivní pocity," řekl pro server atletika.cz svěřenec Vladimíra Černého. "Za Řekem jsem běžel prakticky celý závod a hlídal si, abych ho ve finiši s jistotou porazil,"dodal. Nakonec obsadil šesté místo.

Kromě vítkovického vytrvalce byly členkami týmy také atletky dalších klubů z kraje, které se připravují pod vedením vítkovických trenérů. Třinecká výškařka a členka CISO Bára Sajdoková skočila napodruhé 180 cm a obsadila dělenou devátou příčku. Svěřenkyně trenéra Aleše Dudy neuspěla pak na výšce 185 cm, což bylo jen centimetr pod jejím osobákem.

Ten si naopak vylepšila v běhu na 3000 m svěřenkyně trenéra Vladimíra Černého a jinak také třinecká atletka Aneta Chlebiková. Do závodu nastupovala s nejhorším časem, ovšem své životní maximum dokázala vylepšit o úctyhodných devatenáct vteřin a časem 9:30,27 obsadila jedenáctou příčku.

Jediná česká atletka, která dokázala svoji disciplínu vyhrát, byla překážkářka Zuzana Hejnová. Jedenáct bodů za druhé místo přidali oštěpař Jakub Vadlejch a koulař Tomáš Staněk, třetí skončili Kristiina Mäki v běhu na 1500 m, oštěpařka Irena Šedivá a Jakub Holuša na 1500 m.

Vítězi se stali reprezentanti Polska ziskem 345 bodů, druhé bylo Německo (317,5), třetí Francie (316,5). Družstvo České republiky vybojovalo 219,5 bodů. Společně s ním se s elitní divizí rozloučily týmy Švédska, Řecka, Finska a Švýcarska.