up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Druhý den šampionátu bez cenného kovu

27. 07. 2019

Po dvou medailových umístěních první den mistrovství republiky mužů a žen v Brně bohužel vítkovičtí atleti a atletky žádný další cenný kov nepřidali. Nejlepšího umístění dosáhl dálkař Jakub Bystroň, který skončil čtvrtý.

V soutěži kladivářek se Veronika Bártová probojovala do užšího finále a v něm posunula své maximum v závodě na 53,64 metrů, což stačilo na osmé místo. Na čtvrtce ve finále doběhla Štěpánka Kolářová vylepšeným osobním rekordem 56,43 na pátém místě, ovšem vítkovická atletka zvládla ve stejný den také závod na poloviční trati. I v něm se probojovala do finále, kde obsadila časem 25,02 sedmou příčku. Druhá vítkovická zástupkyně na dvoustovce Pavla Falharová skončila časem 25,60 v rozběhu.

Půlkař Lukáš Symerský ve finále rozběhl tempo a prakticky celé první kolo byl ve vedení. V závěru se však přes něj dostali celkem čtyři soupeři a čas 1:52,36 stačil tedy pouze na páté místo.

O medailové umístění marně bojoval také na nejdelší běžecké trati v rámci šampionátu Lukáš Chwistek. V běhu na 5000 metrů skončil nakonec časem 15:02,88 šestý. Poslední nadějí ve dvoudenním programu byl dálkař Jakub Bystroň. Na medailové pozici však byl pouze po prvních pokusech, kdy doletěl na 704 centimetrů. Pak spadl mimo virtuální stupně vítězů, ovšem mnoho nechybělo, aby se tam posledním pokusem vrátil. Předvedl skvělých 720 centimetrů, což bylo stejné, jako třetí Jan Jirásek z Dukly. Ten si nakonec bronzovou medaili zajistil druhým lepším pokusem (709 cm), než předvedl Bystroň.

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «