up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Dvě medaile první den mistrovství

26. 07. 2019

Domácí šampionát v Brně ozdobili hned první den sprinteři. Jejich finálový závod na stovku byl nejkvalitnější, který se v historii mistrovství konal. Vyhrál ho Jan Veleba a časem 10,16 vyrovnal český rekord. Vítkovický rychlík Zdeněk Stromšík doběhl jen o jednu setinu později.

I přesto pochopitelně vybojoval stříbrnou medaili. Třetí v cíli doběhl v novém osobáku 10,24 Dominik Záleský. Rychle se běhalo už v rozbězích, ovšem tam ještě výkony atletů znehodnotil silný vítr. Finále však divákům nabídlo mimořádnou podívanou. Kvalitu ostravského sprintu podtrhl pátým místem Vojtěch Kolarčík (10,64). Jan Vácha se časem 11,02 v rozběhu do finále neprobojoval.

Druhou medaili pro vítkovický klub vybojovala koulařka Gabriela Pallová. Ve třetí sérii poslala své náčiní do vzdálenosti 14,57 m, čímž překonala své letošní maximum. V silné konkurenci to stačilo na třetí místo za vítěznou Markétu Červenkovou a druhou Petru Klementovou. S soutěži se představily i další dvě vítkovické závodnice. Veronika Bártová obsadila výkonem 13,10 pátou příčku, Denisa Přečková se neprobojovala do užšího finále a skončila výkonem 12,66 devátá.

Z dalších vítkovických zástupců se do finále probojovala čtvrtkařka Štěpánka Kolářová. V rozběhu zaběhla 57,49 a představí se v nedělních bojích o medaile. Podobně si vedl i půlkař Lukáš Symerský. Vyhrál druhý rozběh časem 1:53,72 a bude patřit k vážným kandidátům na medaili. Druhý vítkovický zástupce v této disciplíně Ludvík Salamon se časem 1:57,86 do finále neprobojoval. Nedařilo se ani Adéle Luzarové v běhu na 100 m přek. V rozběhu skončila pátá časem 14,51 a ani ona nepostoupila. V rozbězích skončila také snaha překážkáře Jaromíra Mecy, který v závodě na 400 m přek. skončil časem 55,73. Pavla Falharová zaběhla v rozběhu stovky čas 12,52 a do finále také nepostoupila.

Na nepříliš lichotivém posledním místě ze všech startujících skončil trojskokan Bohumil Bětuňák. Zapsal jediný měřený pokus, který měl hodnotu 13,20 m. A v podobném duchu se neslo vystoupení Denisy Přečkové a Kristýny Jeřábkové v hodu diskem. Obsadily místa na chvostu startovního pole. Přečková výkonem 39,79 byla dvanáctá, Jeřábková hodila 36,06 a byla o místo za ni. To kladivář Lukáš Bobák bojoval o medaili až do konce. Nakonec mu k ní scházely téměř čtyři metry. Výkon 54,77 m stačil na sedmé místo.

Výsledky najdete ZDE

 

 

« zpět «