up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Atleti na Olympiádě dětí a mládeže

1. 07. 2019

V pořadí devátá Letní olympiáda dětí a mládeže (LODM) už je minulostí. V rámci této obrovské sportovní akce, konající se co dva roky, se tentokrát v Libereckém kraji v posledním červnovém týdnu sešlo přes 3000 nejtalentovanějších sportovců z celé republiky.

Atletická výprava Moravskoslezského kraje čítala dle regulí přesně třicet dva atletů a atletek (osm v každé žákovské kategorii) a čtyři trenéry. Celý tým od začátku táhnul za jeden provaz, vytvořil skvělý přátelský a podporující kolektiv a nenechal se rozhodit ani tropickými vedry ani menšími organizačními nedostatky ze strany libereckého pořadatele.

V Jablonci nad Nisou, kde se odehrávala veškerá atletická klání, byla organizace naopak bezchybná, což se projevilo i na výkonech snad ve všech disciplínách. Medaile visely téměř pokaždé vysoko nad dosavadními nejlepšími tabulkovými výkony, k úspěchu vedly obvykle jen výrazné posuny osobních maxim. A naší krajské výpravě se v tomto ohledu dařilo velmi.

Atleti MS kraje vybojovali celkem 14 medailí (2 zlaté, 7 stříbrných, 5 bronzových), což je nejvyšší medailový zisk ze všech atletických výprav. V celkovém bodování, které se započítává do kompletního pořadí krajů, jsme dosáhli 3. příčky, přičemž chlapci v tomto bodování dokonce zvítězili.

Nejúspěšnějším atletem výpravy se stal suverénně porubský Matyáš Zach, který zvítězil na šedesátce překážek, skvělým finišem dotáhl smíšenou štafetu mladšího žactva ke stříbru a svůj skvělý zisk doplnil smolnou 4. příčkou z hladké šedesátky. Na druhém místě v rámci výpravy se umístila nejúspěšnější z našich dívek – frýdecká Anička Cagašová. K výraznému podílu na vítězné smíšené štafetě staršího žactva přidala stříbro z třístovky a bodovala i v semifinále na 60 metrů. Výše zmíněná štafeta ve složení Cagašová – Long – Toová – Halátek se postarala o jeden z nejhodnotnějších atletických výkonů těchto her, neboť její vítězný čas 27,66 by se protlačil mezi TOP20 historických výkonů čistě chlapeckých štafet! Finišman této štafety Pavel Halátek je i přes velký úspěch zároveň největším smolařem výpravy, když jej od jasného vítězství a zřejmě i nového českého rekordu v dálce dělil cca milimetrový přešlap, který zhatil radost z pokusu kolem 730 cm.

Vítkovický klub na olympiádě reprezentovali půlkařka Hana Borová, která v závodě na 800 m starších žákyň obsadila časem 2:28,81 sedmou příčku, a pak také Filip Červenka. Ten v běhu na 1500 m starších žáků časem 4:37,27 obsadil jedenácté místo. Jako člen smíšené štafety na 4x60 m pak pomohl k dvanácté příčce.

Kompletní informace o ODM najdete ZDE

« zpět «