ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Tři tituly a celkem osm medailí na gigantu

30. 06. 2019

Celkem tři dny bojovali v Olomouci o mistrovské tituly mladí čeští atleti a atletky v juniorských dorosteneckých kategoriích. Na letošním gigantu padaly rekordy šampionátu a řada závodníků si vylepšovala svá osobní maxima. A dařilo se i vítkovickým zástupcům, přivezli celkem osm medailí, z toho tři zlaté.

O dvě se postarala vrhačka Katrin Brzyszkowská. Nenašla přemožitelku v disku (42,08) a ani v kouli (15,62), kde odsunula na stříbrnou příčku svoji oddílovou kolegyni a tradiční soupeřku Lucii Královou (14,32). Třetí zlatou medaili vybojoval v chodeckém závodě na 10000 metrů Rostislav Rožnovský. Splnil roli největšího favorita a s více než minutovým náskokem si v čase 50:26,22 došel pro svůj další titul. Může tak v klidu ladit formu na srpnový evropský šampionát do 20 let ve švédském Boräsu. Nebude ovšem sám, koho čeká o prázdninách prestižní závod. Katrin Brzyszkowská na konci měsíce představí na Evropském olympijském festivalu v Baku.

V osobním rekordu 689 cm se v Olomouci ze stříbrné medaile v dálkařském sektoru radoval dorostenec Šimon Navrátil. Další tři medaile už měly barvu bronzovou. Martin Kováčech doběhl třetí v juniorském závodě na 1500 m v čase 4:01,57, Denisa Přečková obsadila třetí příčku v juniorské soutěži koulařek (12,99) i diskařek (43,17).

Hned několik vítkovických závodníků a závodnic skončilo těsně pod stupni vítězů. V běhu na 110 m překážek dorostenců to byl Jan Vicher (14,67), na 400 m překážek junior Michal Husek (54,42) a Lucie Králová se v hodu oštěpem musela spokojit se čtvrtým místem i přes nový osobní rekord 44,84. Bronz unikl o pouhé dvě desetinky štafetě dorostenek na 4x100 m ve složení Adriana Fornůsková, Tereza Sklenářová, Lucie Pisková, Hedvika Malčíková (48,82) a dokonce pouze na horší zápis doplatila v tyčkařské soutěži dorostenka Lucie Pisková. Skočila stejně jako Lucie Dvořáková z Chrudimi 347 cm, ovšem na předchozí výšce měla o jeden neplatný pokus více než její soupeřka.