up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Sedmdesát let od Zátopkova rekordu

11. 06. 2019

Na žádném atletickém stadionu v Česku nepadlo tolik světových rekordů, jako právě ve Vítkovicích. První opravdu moderní sportoviště ve městě vybudovaly Vítkovické železárny ve třicátých letech minulého století. V roce 1939 byl dokončen, jenže dlouhých šest let ho užíval německý Wehrmacht v průběhu světové války.

Teprve v červenci 1945 se v rozlehlém areálu usadil sportovní klub. Hlavní stadion s tribunou pro 4 tisíce diváků a ochozy pro dalších 20 tisíc, čtyři tréninková hřiště, otevřené koupaliště, střelnice a tenisové kurty, to byl pro aktivní sportovní klub opravdový ráj. Světovou popularitu stadionu zajistil přesně před sedmdesáti lety 11. června 1949 legendární český atlet Emil Zátopek, který na tamní dráze zaběhl za dosud nevídané účasti diváků (odhady hovoří dokonce o 50 tisících) světový rekord v běhu na 10 000 m časem 29:28,2 min. Když o něj zásluhou Fina Heina zanedlouho přišel, zopakoval rekordní zápis 22. října téhož roku časem 29:21,2 min.

Stadion se v dalších letech stal doslova magnetem na rekordy. Těch světových padlo v Ostravě více než deset, už proto, že v roce 1961 se uskutečnily mezinárodní závody, ze kterých se po několika letech vyklubal prestižní mítink Zlatá tretra. Od roku 1971 měl navíc jako třetí v bývalém Československu dráhu s umělým povrchem. V roce 1986 na něm slavili titul fotbalisté Vítkovic, ovšem sportem číslo jedna byla vždy atletika. Hostil světový šampionát do 19 let, juniorský evropský šampionát do 21 let, Kontinentální pohár a mnoho národních mistrovství ve všech kategoriích. Prošel řadou rekonstrukcí, na místě bývalého koupaliště vyrostl v roce 2005 rozcvičovací stadion s umělým travnatým povrchem a za ním prostor pro vrhačské sektory. V roce 2013 byla dostavěna nová tribuna pro 5020 sedících diváků a po dokončení celé rekonstrukce získala Ostrava multifunkční stadion s kapacitou 15 tisíc sedících diváků.

foto Květoslav Kubala

« zpět «