up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Aktuálně nejrychlejší muž planety na tretře

11. 06. 2019

Zlatá tretra po éře Usaina Bolta pokračuje v získávání jeho potenciálních nástupců. Kanaďan Andre de Grasse, který skončil druhý za Boltem na olympiádě v Riu, poběží letos stovku. A diváci se mohou těšit i na nejrychlejšího muže loňské sezony Američana Christiana Colemana.

Vloni ovládl tabulky výkonem 9,79 na stovce, letos je prozatím jeho maximum 9,86. Navíc je to právě Coleman, kdo společně s vítězným Gatlinem porazili Bolta na mistrovství světa 2017. A to má je mu teprve 22 let. Na tretře letos poběží 200 metrů a bude to poprvé, co se tento halový světový rekordman na šedesátce a mistr světa v tomto roce představí v delším sprintu. Colemanovy starty jsou zřídkavé a o to cennější. Letos běžel stovku v Šanghaji, čeká ho ještě jeden start na Diamantové lize v Oslo a pak už jen ostravská Zlatá tretra. Na jeho další závody si fanoušci musí počkat až o prázdninách.

Na mistrovství světa se chce kvalifikovat v obou sprintech. Jeho osobní rekord na dvoustovce je 19,85, což samozřejmě nevylučuje ani útok na Boltův rekord mítinku 19,83 z roku 2008. Organizátoři ještě na poslední chvíli jednají se sprintery, kteří poběží závod na 100 metrů, aby případně závodili i na dvojnásobné trati. V každém případě se v tomto závodě představí Pavel Maslák a Ján Volko. Ve startovní listině mají čas pod dvacet sekund zaběhnutý Kanaďan Brendon Rodney (19,96) a Jihoafričan Clarence Munyai (19,69). Jihoamerický šampion Bernardo Baloyes má osobák rovných dvacet sekund.

Teprve podruhé po roce 2009 bude v programu Zlaté tretry závod na jednu míli, tolik populární distance v anglicky hovořících zemích. Nejlepší čeští běžci Jakub Holuš a Filip Sasínek svedou souboj s polským mistrem Evropy Marcinem Lewandowskim. Běžci si samozřejmě brousí zuby na překonání národních rekordů. Ten český má hodnotu 3:52,59 a drží ho Josef Plachý z roku 1978. Polský rekord Bronislawa Malinowského je ještě starší, v roce 1976 zaběhl čas 3:55,40.

Program letošního ročníku je doslova nabitý různými souboji, prakticky každá disciplína nabízí svůj specifický příběh, a to si některé organizátoři ještě stále nechávají jako překvapení. Jako například konkurenci pro českou štafetu mužů na 4x100 m. České kvarteto před měsícem překonalo v Japonsku časem 38,77 národní rekord z roku 1972, představí se na tretře ostravskému publiku v předprogramu a organizátoři jim chystají zajímavého soupeře.

Vstupenky jsou v prodeji od prosince v síti Ticketstream v jednotné ceně 200 korun. Pro děti do 15 roků, pro atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné.  S ohledem na vzdálené fanoušky a děti a mládež v ochozech byl začátek hlavního programu posunut již na 17.30, s očekávaným koncem do 20 hodin.

Organizátoři mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava připravili pro diváky speciální vlak, který je 20. června po skončení akce odveze z Ostravy přímo do Prahy, se zastávkou v Olomouci a Pardubicích. “Vycházíme vstříc fanouškům atletiky ze vzdálenějších regionů, aby se po skončení akce dostali včas a pohodlně domů. Vlak pojede ve 21 hodin přímo ze zastávky Ostrava – Vítkovice, která je v docházkové vzdálenosti od Městského stadiónu,“ uvedl ředitel mítinku Jan Železný.

Jednorázová jízdenka s nárokem na místo k sezení stojí sto korun a podmínkou pro její uplatnění je vstupenka na Zlatou tretru Ostrava.

Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream: https://www.ticketstream.cz/akce/zlata-tretra-ostrava-vlak-jizdenka-na-vlak-126304

V aplikaci Sportuj v Ostravě které budou dostupné informace, novinky, výsledky, soutěž o věcné ceny a on-line zpravodajství.

Foto: jenaragon94

www.zlatatretra.cz

« zpět «