up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Stromšík má další český rekord

12. 05. 2019

Vítkovický sprinter Zdeněk Stromšík si do své sbírky českých rekordů přidal další. Jako člen štafety na 4x100 m překonal společně s Janem Velebou, Janem Jirkou a Dominikem Záleským letitý český rekord z roku 1972. Na MS štafet v Jokohamě zaběhli čas 38,77 s.

Na světovém šampionátu v Japonsku se představily první den soutěží všechny tři české štafety. Kvarteto čtvrtkařů Jan Tesař, Pavel Maslák, Vít Müller a Michal Desenský skončilo časem 3:03,72 na pátém místě. Do finále sice nepostoupilo, ale ve finále B ještě bojovalo o kvalifikaci na mistrovství světa v Dauhá. Potřebovali skončit nejhůř do druhého místa, což se nepovedlo. Třetí příčka za Italy a Francouzi, čas 3:03,79 znamenala jedenácté místo, tedy jedno za postupem. Pak ale přišlo na řadu finále v němž se na posledním úseku rozpoutala obrovská bitva o vítězství. Američané bojovali s úřadujícími mistry světa z Trinidadu a Tobaga. Souboj nejenže prohráli, ale následně byli diskvalifikováni za vyšlápnutí z dráhy a ze stříbrných medailí se radovali Jamajčané. Radoval se také český tým, protože se v celkovém hodnocení posunul na desátou příčku, zajišťující účast na šampionátu v Dauhá.

Sprinterská štafeta mužů skončila v rozběhu pátá. V celkovém pořadí pak obsadila dvanácté místo a na MS se tedy přímo nekvalifikovala, radost z nového národního rekordu však byla obrovská.

Na konečném patnáctém místě pak skončila ženská štafeta na 4x100 m ve složení Klára Seidlová, Marcela Pírková, Jana Slaninová a Lucie Domská. Časem 44,67 doběhla v rozběhu na sedmém místě.

Foto: ČAS/Aleš Gräf

Výsledky najdete ZDE

 

« zpět «