up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Warholm poběží na tretře 400 m

3. 05. 2019

Závod na 400 metrů bude další výjimečnou událostí letošního ročníku Zlaté tretry. Čerstvý halový mistr Evropy a světový šampion na 400 m překážek Karsten Warhlm z Norska poběží svoji jedinou hladkou čtvrtku sezony 20. června na Městském stadionu v Ostravě.

Jeho osobní rekord je prozatím 44,87, ovšem v březnu vyrovnal v Glasgow na evropském halovém šampionátu dlouholetý evropský rekord Němce Schönlebeho 45,02. Před tretrou svoji formu vyzkouší na dvou překážkářských závodech ve Stockholmu a Oslu v rámci Diamantové ligy a netají se ambicemi překonat následně v Ostravě Schönlebeho další evropský rekord na dráze 44,33 z roku 1987.

Organizátoři zkompletovali pro fanoušky přehled osmi nejzajímavějších duelů, které prozatím pro mítink připravili. Jako motivaci k zakoupení vstupenky.

Koule muži: mistr světa Tom Walsh vrs. olympijský vítěz Ryan Crouser. Přiblíží se tito siláci světovému rekordu? A jak obstojí český rekordman Tomáš Staněk?

Dálka muži: mistr světa Luvo Manyonga vrs. loňský vítěz Kubánec Juan Miguel Echevarria. Oba mají zálusk na výkon přes 870 cm. A chybět nebude ani český rekordman Radek Juška.

Oštěp ženy: nejlepší česká atletka roku 2018 Nikola Ogrodníková vrs. asijská rekordmanka a šampionka, vedoucí žena letošních tabulek Číňanka Lyu Huihui. Vydrží rekord mítinku 67,78 m?

Oštěp muži: mistr světa Johannes Vetter vrs. nejlepší muž skupiny ředitele mítinku Jakub Vadlejch. Čekáme netrpělivě na třetího dvadesátimetrového oštěpaře historie Zlaté tretry.

Tyč muži: mistr světa Sam Kendriks vrs. hvězda našich severních sousedů Piotr Lisek. Šest metrů v této disciplíně tretra ještě nikdy neviděla.

100 m muži: Američan Ronnie Baker vrs. asijský rekordman Su Bing Tian z Číny. Osobní rekordy 9,85 a 9,91. Ostravská dráha je rychlá a rekord mítinku 9,83 bude na spadnutí.

300 m ženy: Shaunae Millerová-Uibová proti světovému rekordu 35,30. Bahamská olympijská vítězka běžela letos nejrychlejší dubnovou čtyřstovku historie za 49,05 a je ve formě.

Výška ženy: Maria Lasitskieneová proti rekordu mítinku, který je 205 cm. V kariéře už skočila 206, jednou 205 a pětkrát 204. Když k tomu přidáme skvělé ostravské publikum, tak proč ne.

Vstupenky jsou v prodeji od prosince v síti Ticketstream v jednotné ceně 200 korun. Pro děti do 15 roků, pro atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné. Organizátoři plánují ve spolupráci s Českými drahami zvláštní vlakové spojení po skončení mítinku. Bude posíleno autobusové spojení ze stadionu. S ohledem na vzdálené fanoušky a děti a mládež v ochozech byl začátek hlavního programu posunut již na 17:30, s očekávaným koncem do 20 hodin.

foto: karsten warholm (@kwarholm) | Twitter

« zpět «