up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Rožnovský si došel pro limit na ME

8. 04. 2019

Na 87.ročníku chodeckého mítinku Poděbrady Walking se blýsknul skvělým výkonem také vítkovický závodník Rostislav Rožnovský. V juniorském závodě na 10 kilometrů obsadil šesté místo a časem 44:03 vyhověl nominačním požadavkům pro start na mistrovství Evropy juniorů ve švédském Borás.

V závodě se hned od startu vydala do čela dvojice Mexičanů César Córdoba a Carlos Emiliano Mercenario a velmi záhy si vytvořila velmi solidní náskok na zbytek startovního pole. V průběhu čtvrtého kilometru byl ovšem Mercenario diskvalifikován a Córdoba zůstal osamocen.

Rostislav Rožnovský se pohyboval ve skupince, která bojovala o čtvrté až osmé místo. Córdobův výkon byl naprosto suverénní a na osmém kilometru jeho náskok činil téměř dvě minuty. Naopak souboj o druhé místo se dramatizoval. Před Snooka se dostal Ital Gabriele Gamba a oba borci šli závěrečný okruh bok po boku. Mexičan César Córdoba si mezitím pohodlně dokráčel pro triumf v novém osobním rekordu 41:24. Dramatický souboj o druhé místo nakonec přeci jen vyzněl lépe pro Christophera Snooka, jenž měl v závěru více sil a bral stříbrnou pozici za 43:37. Gabriele Gamba byl však spokojen i se třetí příčkou a výkonem 43:41. Rožnovský za medailovým umístění tedy zaostal o dvaadvacet vteřin.

V hlavním závodě na 20 kilometrů se z vítězství radovali Italka Eleonora Giorgiová (1:27:46) a ruský nezávislý závodník Vasilij Mizinov (1:20:14). Na této trati si pro české mistrovské tituly došli Lukáš Gdula (1:27:14) a Anežka Drahotová (1:35:43).

Foto: ČAS/Aleš Gräf

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

« zpět «