up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Sprinterské štafety v přípravě na Jokohamu

27. 03. 2019

Na Městském stadionu ve Vítkovicích byly v posledních dnech k vidění při tvrdém tréninku nejlepší české sprinterky. Týdenním soustředěním zahájily závěrečnou fázi přípravy na světový šampionát štafet, který se koná 11. a 12. května v japonské Jokohamě.

Pod vedením trenéra Jakuba Uhra, kterému byla v případě potřeby k ruce také vítkovická trenérka Táňa Netoličková, využily kvalitní tréninkové podmínky Klára Seidlová, Marcela Pírková, Lucie Domská, Jana Slaninová a pak také několik mladších závodnic jako například Barbora a Kateřina Dvořákovy. "Bylo to společné soustředění ženské štafety a sprinterek do 21 let. Holky byly spokojené, trénovaly v Ostravě od 21. března a těší se na hlavní fázi přípravy, kterou bude dubnové soustředění na ostrově Tenerife. Tam odlétají zhruba za deset dnů," řekla po skončení týdenního kempu trenérka Táňa Netoličková.

Potvrdila, že šance probojovat se ve štafetě na světový šampionát v Dauhá je možná ještě reálnější, než v individuálních disciplínách. "Limity jsou drsné a konkurence obrovská. Ve štafetách se přece jen může stát cokoliv, tak mohou i největší favorité pokazit předávku a jsou ve ze hry. Je dobře, že mají holky šanci v Jokohamě ukázat, co umí," dodala.

Také mužská sprinterská štafeta je v plné přípravě a rovněž jejím členem je vítkovický atlet. Zdeněk Stromšík se společně s Dominikem Záleským, Janem Velebou a Honzou Jirkou připravovali v teple na ostrově Madeira a po krátkém odpočinku doma rovněž odletí na závěr přípravy na Tenerife. V loňském roce tato štafeta atakovala národní rekord a zaostala za ním o pouhých dvanáct setin. Sprinteři se proto netají cílem zajistit si dobrým umístěním v Jokohamě start na mistrovství světa.

Hlavní trenér reprezentační štafety Zdeněk Habásko to pro atletiku.cz řekl naprosto jasně: "Společná příprava je cestou k lepším časům. To si uvědomují všichni zúčastnění trenéři. Jedinou šancí kvalifikace na velké mezinárodní akce je uspět na MS štafet v japonské Jokohamě v brzkém květnovém termínu. Dvě společná soustředění v teple jsou tak jedinou možností, jak vyladit formu a předávky na datum 11. května."

Na Madeiře nechyběli pochopitelně ani Zdeněk Stromšík a jeho trenér Jaroslav Vlček. Vítkovický atlet je už štafetovou stálicí. Loni měl životní sezónu, když se mu v Táboře podařilo časem 10,16 překonat národní rekord na stovce. Na mistrovství Evropy pak postoupil do semifinále. Totéž se mu podařilo i letos na halovém evropském šampionátu. Příliš času na odpočinek po halové sezóně neměl. Velmi záhy se pustil do letní přípravy. „Je to náročně především v tom, že musíme zvládnout větší objem kilometrů, abych stihl být vyladěný na MS štafet. Tím pádem jsou tréninky náročnější. Po HME jsem měl pět dní volna, takže nějaký prostor k odpočinku tam byl."

« zpět «