up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 


Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Pět šampionů z Glasgow přijede na tretru

7. 03. 2019

Po halovém mistrovství Evropy v Glasgow se počet hvězd, které se v červnu představí na Zlaté tretře Ostrava rozrostl o další čtyři zlaté medailisty. Výškařku Marii Lasickienovou nepočítáme, protože její účast už organizátoři oznámili před šampionátem.

Senzační vítěz sprintu na 60 metrů Slovák Ján Volko má v plánu v Ostravě běžet dvoustovku. Na ní bude jeho hlavním soupeřem Steven Gardier z Baham, který vloni překonal časem 19,78 s národní rekord. V Ostravě hodlá atakovat Boltův rekord mítinku 19,83 z roku 2008.

V tyčkařském sektoru se představí Pawel Wojciechowski. Obhajuje loňské prvenství z tretry a připomeňme, že jeho osobní rekord je 593 cm, což je o jeden centimetr víc, než je rekord mítinku Renauda Lavilleniho z roku 2013. A právě fenomenální Francouz se do Ostravy vrátí po třech letech. Má na svém kontě čtyři vítězství a určitě bude chtít přidat páté. Mladší generaci talentů bude zastupovat Řek Emmanouil Karalis, světový halový rekordman v této disciplíně.

Třetím vítězem z Glasgow bude polský koulař Michal Haratyk. Nejenže je čerstvý halový mistr Evropy, ale na loňskou tretru má skvělé vzpomínky. Vždyť na Městském stadionu překonal výkonem 22,08 cm polský rekord.

Kvarteto šampionů z nedávného mistrovství v Glasgow uzavírá řecký dálkařský zázrak Miltiadis Tentoglou, který v neděli vyhrál výkonem 838 cm. Je to čtvrtý nejdelší halový pokus tohoto roku a samozřejmě i řecký národní rekord. Dvacetiletý dálkař by tak měl patřit rovněž mezi nejzářivější hvězdy mítinku.

Vstupenky jsou v prodeji od prosince v síti Ticketstream v jednotné ceně 200 korun.

Pro děti do 15 roků, pro atletické kluby a školní autobusy je připraveno snížené vstupné. Organizátoři plánují ve spolupráci s Českými drahami zvláštní vlakové spojení z Prahy do Ostravy a zpět, a to po skončení mítinku. Bude posíleno autobusové spojení ze stadionu. S ohledem na vzdálené fanoušky a děti a mládež v ochozech byl začátek hlavního programu posunut již na 17.30 hodin, s očekávaným koncem do 20 hodin.

Foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

Více informací najdete na www.zlatatretra.cz

« zpět «