up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Dvě medaile z žákovského šampionátu

5. 03. 2019

V ostravské atletické hale proběhlo o víkendu mistrovství České republiky žáků a žákyň. V jeho průběhu padly čtyři rekordy šampionátu a jeden štafetový národní rekord. Po organizační stránce dopadlo vše v naprostém pořádku a fanoušky vítkovické atletiky potěšily Niki Joannidu a Hana Borová, které vybojovaly medaile.

Tu nejcennější tyčkařka Niki Joannidu, která soutěž žákyň vyhrála výkonem 350 centimetrů. Jako jediná se dokázala přehoupnout přes tuto výšku a zlato vybojovala naprosto zaslouženě. Hana Borová nejprve vyhrála časem 2:21,41 svůj rozběh a ve finále pak nestačila pouze na vítěznou Adélu Steinsovou z Příbrami. Prohrála s ní ve finiši o 19 setin sekundy a časem 2:14,77 si doběhla pro stříbro.

Nejúspěšnějším atletem celého šampionátu byl jednoznačně kladenský Tomáš Dvořák, který si z Ostravy odvezl nejen dvě zlaté medaile, ale stal se také novým držitelem dvou rekordů mistrovství. V průběhu sobotního programu jasně opanoval finálový závod na 60 metrů překážek a nové historické maximum v této disciplíně je 8,04 s.

Druhý rekordní zápis v rámci šampionátu připsal Dvořák na trati 150 metrů. Již v rozběhu se dostal do čela této statistiky časem 17,13. Ve finále pak ještě ubral další čtyři setiny a stanovil hodnotu nového rekordu šampionátu na 17,09.

Foto Jiří Kottas

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« zpět «