ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

V Glasgow bylo ke spokojenosti daleko

4. 03. 2019

Na halovém mistrovství Evropy v Glasgow se česká výprava příliš nevytáhla. Koulař Tomáš Staněk vybojoval bronz, pod stupni vítězů skončil mílař Filip Sasínek a všichni ostatní měli k medailím ještě dál. Včetně obou vítkovických zástupců. Simona Vrzalová doběhla v závodě na 1500 metrů šestá, Zdeněk Stromšík nepostoupil na šedesátce do finále a skončil devatenáctý.

Velikou radost měli naopak u našich východních sousedů, když nejkratší sprint ovládl časem 6,60 Ján Volko a stal se halovým mistrem Evropy. Zdeněk Stromšík zaběhl v semifinále šedesátky čas 6,78 a byl se svým vystoupením na šampionátu spokojený napůl. Postoupil z rozběhu ovšem čekal rychlejší čas. "Chtěl jsem se dostal do finále, běžel jsem na co dneska bylo, ale budeme muset s trenérem rozebrat, kde se stala chyba. Měl jsem v obou bězích dobrý start, pak jsem možná trochu zaváhal, ale to jsou teď jen pocity. Podívám se na video a pak teprve uvidím," řekl po doběhu. Svěřenec trenéra Jaroslava Vlčka tak obsadil celkové devatenácté místo.

Mílařka Simona Vrzalová chtěla prodat svojí životní formu a poprat se třeba i o medaili. Po druhém nejrychlejším čase v rozbězích se nakonec ve finále musela spokojit s časem 4:12,16 a obsadila šesté místo. "Není to nic moc, myslela jsem, že poběžím rychleji. Bohužel, takticky jsem běžela úplně otřesně. Po rozbězích jsem dobře zregenerovala, takže jsem se cítila dobře a byla jsem připravená. Bohužel, v rozhodujícím momentu jsem nezachytila nástup Laury a Sofie, byla jsem moc vzadu," hodnotila svůj finálový běh.

Ve víkendovém programu byli čeští atleti a atletky vidět v několika finálových bojích a nejblíže medaile byl Filip Sasínek. Časem 3:45,27 obsadil čtvrtou příčku. Výškařka Michaela Hrubá zdolala napotřetí 194 centimetrů, čímž splnila limit na MS v Dauhá. V silné konkurenci však tento výkon stačil "pouze" na šesté místo. O jedno místo hůř skončil výkonem 779 centimetrů dálkař Radek Juška.