up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Staněk má bronz, Vrzalová je ve finále

2. 03. 2019

Hned první večer na halovém evropském šampionátu v Glasgow dal odpověď na otázku, zda se česká výprava vrátí s některou z medailí. Koulař Tomáš Staněk ve finále předvedl nejlepší závod letošní sezony a výkonem 21,25 metrů vybojoval bronz.

Už v kvalifikaci naznačil prvním hodem dlouhým 20,90 m, že by s ním soupeři měli počítat. Ve finále pak po prvním nezdařeném pokusu poslal kouli v tom druhém daleko za jedenadvacetimetrovou hranici, kterou překonali pouze vítězný Polák Michal Haratyk (21,65) a Němec David Storl (21,54). "Je to samozřejmě medaile po sezoně, kdy jsem dlouho nezávodil. Na druhé straně mě mrzí, že se mi nepovedl ani jeden pokus podle mých dispozic a schopností. Ale já si myslím, že až budu mít medaili na krku, všech se spraví," hovořil po závodě s úsměvem na rtu český koulař.

Úsměv na tváři měla po rozbězích na 1500 metrů také Simona Vrzalová. Svěřenkyně trenéra Gusty Šulce si na dvousetmetrovém okruhu v hale počínala naprosto suverénně. Ve svém rozběhu celou dobu udávala tempo a v cíli ji o jednu setinu sekundy předběhla pouze Španělka Marta Pérezová. Její nový osobák 4:08,05 byl vůbec nejrychlejším v rozbězích, Simona Vrzalová tak půjde do finále s druhým nejlepším časem. "Upřímně, nebylo to úplně v pohodě. Stálo mě to hodně sil a budu mít co dělat, abych do neděle zregenerovala. Po prvních čtyři sta metrech, kdy mě nebavilo dostávat lokýtky od soupeřek, jsem šla raději do čela. Bylo to ale náročné, šla jsem v závěru na krev, ani na chvilku jsem si neodpočinula," řekla po server atletika.cz vítkovická atletka.

V programu prvního dne se dařilo i některým dalším českým reprezentantům a reprezentantkám. Do finále postoupil dálkař Radek Juška, výškařka Michaela Hrubá, mílař Filip Sasínek, semifinále osmistovky si zajistil Filip Šnajder.

Foto: Aleš Gräf/atletika.cz

Kompletní výsledky HME najdete ZDE

 

« zpět «