ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Ján Volko ozdobou Zahajovacích závodů

6. 01. 2019

Slovenský sprinter Ján Volko překonal na Zahajovacích závodech ve vítkovické hale slovenské rekordy na 150 a 300 m a byl ozdobou celého mítinku. Skupina slovenských atletů využila možnosti zazávodit si během soustředění, které absolvují právě v Ostravě. V konkurenci polských a slovenských závodníků se ovšem dařilo i domácím.

Vybojovali v konkurenci 422 atletů a atletek hned několik prvenství. V mužské kategorii si pro zlato na 60 m doběhl Jan Vácha (7,11), na netradiční trati 600 m vyhrál David César (1:23,20), trojskok vyhrál Bohumil Bětuňák (14,03) a kouli Jan Horňák (15,46). Hlavní hvězdou však byl Slovák Ján Volko. Běh na 150 m ovládl časem 15,89, dvojnásobnou trať zvládl za 33,76.

Ženské sprinty byly záležitostí domácí Jany Slaninové která vyhrála závody na 60 m (7,61) i na 150 m (17,74). Štěpánka Kolářová byla na této trati druhá (18,55), ale podařilo se jí zvítězit na třístovce (39,93). Z výhry se radovala i tyčkařka Niki Joannidu (330) a ze souboje domácích koulařek vyšla vítězně Gabriela Pallová (14,29).

Závodilo se nejen v kategorii dospělých, ale také v juniorech a dorostu. Běh na 150 m dorostenek vyhrála Adriana Fornůsková (19,12), ve stejné kategorii nenašly přemožitelku i dálkařka Barbora Pokorná (549) a koulařka Katrin Brzyszkowská (15,81).