up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Startuje halová sezona, její vrchol bude v Glasgow

27. 11. 2018

Po několikatýdenní přestávce, kdy si atleti a atletky odpočinuli od letní sezony a připravovali se na zimu, klepe pomalu ale jistě na dveře halová sezona. Jejím vrcholem bude v březnu evropský šampionát v Glasgow, ale na své si přijdou i fanoušci v Ostravě.

Opět budou moci fandit vítkovickým závodníkům všech věkových kategorií na mnoha závodech v ostravské hale. "Vítkovická atletika v příštím roce oslaví 95 let svého trvání a my věříme, že hned v jeho začátku naši závodníci toho výročí oslaví kvalitními výkony a úspěchy v domácím i mezinárodním měřítku," říká předseda výkonné rady SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek.

Ještě v letošním roce stihnou několik závodů v atletické hale mladí atleti a atletky. V prosinci to bude na mezikrajovém utkání mladšího žactva (8. 12.), finále Středoškolského poháru (11. 12.) a Vánoční hale mladšího a staršího žactva (14. a 15. 12.). V prosinci rovněž změří síly vozíčkáři na už tradičních vrhačských závodech (9. 12.). "Z těchto úvodních podniků bych chtěl zdůraznit především Vánoční závody staršího žactva. Pro řadů závodníků to bude úplně poslední možnost zaznamenat kvalitní výkony v této věkové kategorii, protože už od ledna se posunou do dorostenecké kategorie. Třeba se tak dočkáme nových zápisů i v rekordních tabulkách, jako tomu bylo v minulých letech," pokračuje Oldřich Zvolánek.

Na začátku roku 2019 je pak kalendář doslova napěchován zajímavými závody. Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích s uskuteční 19. - 20. ledna, 1. února je na programu mistrovství Moravy a Slezska žactva a o den později i dospělých. V únoru sezona ve vítkovické hale vyvrcholí mítinkem Czech Indoor Gala (12. 2.) a pak také mistrovstvím ČR mužů a žen (16. - 17. 2). Na začátku března se pak ještě v hale koná domácí šampionát žáků a žákyň, ale to už budou ti nejlepší předvádět své výkony na evropském šampionátu ve Skotsku. "Moc bychom si přáli, aby se na mistrovství Evropy kvalifikovalo co nejvíc našich atletů. Simona Vrzalová, Zdeněk Stromšík, Jakub Zemaník, snad i Jana Slaninová a možná i někdo další. To by bylo skvělé. My jsme ve spolupráci s Centrem individuálních sportů Ostrava právě kvartetu našich největších hvězd vytvořili podmínky, srovnatelné s podmínkami v resortních klubech v Praze nebo Brně. Doufáme, že se jim podaří udržet svoji výkonnost a opět se na vrcholy sezony probojovat. Tím prvním je právě šampionát v Glasgow."

A ještě jeden zajímavý podnik Oldřich Zvolánek v kalendáři halové sezony našel. Jedná se o mistrovství Slezského vojvodství, které se konají 26. ledna. "Polská atletika má ohromnou kvalitu a ve Slezském vojvodství je řada klubů s vynikajícími závodníky. Slezský šampionát bude určitě i letos velmi kvalitní," dodává Zvolánek.

« zpět «