ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

Šest medailí z žákovského šampionátu

24. 09. 2018

V chladném, už téměř podzimním počasí se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo mistrovství republiky žáků a žákyň na dráze. Mladí vítkovičtí atleti a atletky na něm vybojovali celkem šest medailí, z toho tři byly zlaté, jedna stříbrná a dvě bronzové.

Velmi úspěšné mistrovství prožila vrhačka Karin Brzyszkowská. Ta se stala nejen dvojnásobnou republikovou šampionkou, ale také dvojnásobnou rekordmankou mistrovství. Poprvé se jí to podařilo v diskařském sektoru, kde zvítězila výkonem 45,29 a překonala tak rekord mistrovství Barbory Tiché z roku 2014 o více než metr a půl. Druhý rekordní zápis připsala v koulařském kruhu, kde její náčiní dolétlo na 14,85 a letitou držitelku historického maxima šampionátu Moniku Čeleďovou posunula na druhé místo této statistiky.

Ze zlaté medaile se radoval také půlkař Filip Červenka, který vyhrál závod ve finiši a časem 2:02,47 a druhého Jana Hřícha porazil o pouhých pětadvacet setin sekundy. Hana Borová na stejné tratí 800 m doběhla časem 2:15,99 druhá. Za vítěznou Pavlu Štoudkovou zaostala o více než jednu sekundu.

Na stupně vítězů se probojovali také bronzoví Milan Ščibráni v běhu na 300 m (36,86) a tyčkařka Niki Joannidu výkonem 323. "Byla zima, že by se nám hodily i rukavice, ale šest medailí je dobrý výkon. A příští rok budeme ještě lepší," shrnula stručně vystoupení mladých vítkovických závodníků a závodnic trenérka Hana Legerská.