up

Přihláška do klubu

Atletika dětí a mládeže

Školka

Přípravka

Žactvo

 

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVSKÁ LAŤKA

OSTRAVSKÉ OKRUHY atletika ztp

 

Atletika pro radost II.

je určena skupině dětí od 14 let a více, kteří nemají ambice v závodění, ale mají zájem o pohyb na rekreační úrovni.

Pravidelné tréninky:
PO, ÚT, ČT vždy od 16:30 hod.

 

Co je atletika?

discipl disk ostep koule kladivo tyc maraton steeple prekazky dalka vyska sprint 400m 800m 3km chuze 7boj 10boj stafeta 3skok

 

Dva tituly Denisy Přečkové

2. 09. 2018

Poprvé v historii se na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích konalo mistrovství republiky mužů a žen do 22 let. Na tento šampionát bude určitě dlouho vzpomínat Denisa Přečková, která v domácím prostředí vybojovala titul v hodu diskem a také vrhu koulí. Celkem se pak vítkovičtí atleti a atletky radovali ze zisku šesti cenných kovů.

Sedmnáctiletá juniorka Denisa Přečková v sobotním programu zaskočila všechny favoritky a výkonem 45,58 metrů vyhrála soutěž diskařek. O den později pak splnila roli favoritky a vyhrála soutěž koulařek výkonem 13,95 metrů. "Vyhrát soutěž v hodu diskem bylo určitě těžší a mám z toho velikou radost. Do soutěže jsem šla jako čtvrtá v letošních tabulkách, jenže největší favoritka Barbora Tichá závod pokazila, takže jsme si to o titul rozdaly s dalšími závodnicemi. A já měla nejvíc štěstí," řekla ke svému prvnímu titulu, který si zajistila nejdelším hodem v páté sérii pokusů..

Cesta za zlatem ve vrhu koulí byla přece jen o něco jednodušší, v prvním pokusu přešlápla a pak už se dostala do vedení. Nejdelší pokus přitom předvedla v závěrečné sérii. "Letos mi koule moc nešla, takže to pro mne bylo docela překvapení. Doufala jsem, že roli favoritky potvrdím a je to úžasné. Mám dva tituly z šampionátu do 22 let. Je to obrovská motivace do dalšího tréninku," dodala vítkovická atletka.

Byla jedinou zástupkyní domácího klubu, která na stupních vítězů stála na nejvyšším stupínku. Ale nebyla jediná, kdo dosáhl na medaili. Lukáš Symerský odtáhl téměř celý závod na 800 metrů ve finiši nestačil pouze na Lukáše Hodbodě. Časem 1:49,74 doběhl druhý. Ve stejném závodě vybojoval další medaili Ludvík Salamon, když v čase 1:50,75 vybojoval bronz.

Z medaile stejného kovu se radoval i dálkař Lukáš Bystroň. Do závodu sice vstupoval jako největší favorit, ale nakonec po výkonu 708 centimetrů musel být rád za třetí místo. A do třetice bronzová byla i Veronika Bártová. V sobotním závodě kladivářek jí tato medaile unikla o jediný centimetr, ovšem v nedělním klání koulařek už si ji nenechala vzít. Výkonem 13 metrů rovných zaslouženě skončila třetí. Jen o jednu příčku za ní přitom v novém osobním rekordu 12,58 skončila její oddílová kolegyně Kristýna Jeřábková.

Šampionát v Ostravě přinesl několik skvělých výkonů, druhý soutěžní den vylepšili historické maximum tohoto podniku půlkař Lukáš Hodboď, čtvrtkařka Lada Vondrová, sprinterka Marcela Pírková a štafeta čtvrtkařek z Dukly Praha.

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

« zpět «